אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארי ומייגן  הודיעו באינסטגרם: מוותרים על מעמדם בבית המלוכה - בדרך לעצמאות פיננסית צילום: גטי אימג'ס

הארי ומייגן הודיעו באינסטגרם: מוותרים על מעמדם בבית המלוכה - בדרך לעצמאות פיננסית

הלם בבית המלוכה: הנסיך הארי ורעייתו מנתקים מגע וכבר הודיעו כי בכוונתם לפעול כדי להתנתק מבית המלוכה הבריטי גם מבחינה כלכלית

08.01.2020, 21:17 | שירות כלכליסט

הנסיך הארי ורעייתו מייגן מוותרים על מעמדם כחברים בכירים בבית המלוכה הבריטי – כך הודיעו בני הזוג הערב בהודעת אינסטגרם משותפת. השניים ציינו כי בכוונתם לפעול על מנת להפוך ל"עצמאים פיננסית". 

על פי רויטרס, השניים מתכננים לחלק את זמנם בין בריטניה לארה"ב. בהודעתו ציין הארי: "נמשיך לכבד את מחויבויותינו לבית המלוכה".

הנסיך הארי ומייגן מרקל בחתונתם, צילום: איי פי הנסיך הארי ומייגן מרקל בחתונתם | צילום: איי פי הנסיך הארי ומייגן מרקל בחתונתם, צילום: איי פי

בני הזוג  נאלצו להתמודד בשנים האחרונות מול אינספור ידיעות ביקורתיות ורכילותיות מצד העיתונות הצהובה בבריטניה, כאשר מייגן ספגה את עיקר האש. בין היתר יצאו דיווחים רבים על מתיחות בין מייגן לבין גיסתה קייט, רעייתו של אחיו הבכור וויליאם, שעתיד לפי סדר הירושה להפוך למלך בריטניה.

 ההודעה של הארי ומייגן באינסטגרם ההודעה של הארי ומייגן באינסטגרם  ההודעה של הארי ומייגן באינסטגרם

לפני כמה חודשים השיב הארי במתקפה משלו, ויצא בביקורת חריפה נגד העיתונות המקומית, בניסיון להגן על רעייתו. את חג המולד חגגו מייגן וקייט בביתם בקנדה, בנפרד ממשפחת המלוכה – צעד שהיה סימן מקדים להחלטה שהתפרסמה הערב.

"לאחר חודשים רבים של מחשבה ושיחות, בחרנו לבצע השנה את השינוי, שיכלול עיצוב של תפקיד מסוג חדש במסגרת המוסד. בכוונתנו לבצע צעד לאחור ממעמדנו כחברים 'בכירים' במשפחת המלוכה ולעבוד על מעבר למצב שבו אנו עצמאים מבחינה כלכלית, תוך שאנו ממשיכים לתמוך באופן מלאה בהוד מלכותה המלכה", נכתב בהודעת בני הזוג.

"בזכות העידוד שלכם, במיוחד במהלך השנים האחרונות, אנו מרגישים מוכנים לבצע את ההתאמה הזו", הוסיפו השניים.

המשפחה המלכותית, צילום: גטי המשפחה המלכותית | צילום: גטי המשפחה המלכותית, צילום: גטי

 עוד ציינו בני הזוג שבכוונתם לחלק את זמנם בין בריטניה לצפון אמריקה. "שיווי המשקל הגיאוגרפי הזה יאפשר לנו לגדל את בנינו מתוך הערכה למסורת המלכותית שלתוכה הוא נולדה, ובה בעת לספק למשפחה שלנו את המרחב להתמקד בפרק הבא".

לפי ההודעה, צפויים פרטים נוספים בהמשך הדרך: "אנו מצפים לחלוק את הפרטים המלאים של הצעדים הבאים המסעירים, כשהעת תתאים לכך, ותוך שאנו ממשיכים לשתף פעולה עם הוד מלכותה, המלכה, עם הנסיך מוולס (הנסיך צ'ארלס), הדוכס של קיימברידג' (וויליאם) וכל הצדדים

הרלבנטיים. עד אז, אנו מודים לכם מעומק הלב על התמיכה המתמשכת" – בכך סיימו את הודעתם.

ההחלטה של בני הזוג יכולה להזכיר, גם אם במידה חלקית ופחות קריטית, את החלטתו הדרמטית של המלך אדוארד השמיני לוותר על הכתר הבריטי בשנת 1936, על מנת שיוכל להינשא לאהובתו האמריקאית ווליס סימפסון, שהיתה גרושה פעמיים. מלך אנגליה הוא גם ראש הכנסייה האנגליקנית שאסרה בשעתו על נישואים מחודשים של גרושים. כמו אז, גם כאן נמצאת במרכז הסיפור בת זוג אמריקאית של חבר בכיר בבית המלוכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות