אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרולי או תיק גדול - מה עדיף לקחת לטיסה? צילום: seekpng

סודות החופשה

טרולי או תיק גדול - מה עדיף לקחת לטיסה?

תיק גב הוא פחות רשמי ובדרך כלל ניתן לדחוף אותו מתחת למושב, אבל לטרולי יש את יתרונות משלו. למשל, אין צורך לשבור את הגב והוא גם יכול לשמור על הכבודה מסודרת. כמה נקודות למחשבה

11.01.2020, 08:08 | שירות כלכליסט
לשלוח בתא המטען או לקחת את התיקים אתכם? זו שאלה שמעסיקה אותנו לפני כל טיסה לחו"ל, אם אתם טסים בטיסה קצרה, או ארוכה ותרצו לקחת את המטען אתכם למטוס תצטרכו לבחור בין טרולי,  תיק יד, תרמיל או צ'ימידן הנישא על הגב, שאותו תורידו מהכתפיים ברגע שתעלו למטוס.

קראו עוד בכלכליסט

תיק גב הוא פחות רשמי ובדרך כלל יותר קל, אבל לטרולי יש יתרונות משלו. הנה שישה דברים שצריך לחשוב עליהם לפני שתחליטו.

טרולי, תיק יד או תרמיל, צילום: seekpng טרולי, תיק יד או תרמיל | צילום: seekpng טרולי, תיק יד או תרמיל, צילום: seekpng

1. שמרו על בטיחות

 

טרולי הוא אופציית האחסון הבטוחה ביותר לנסיעות. למרות שאין צורך לחשוש יותר מדי כאשר אתם לוקחים אתכם את הציוד למטוס, תיקים תמיד נופלים מחוץ לתאים הנמצאים מעל הנוסעים, וזה יכול להיות חשוב אם אתם לוקחים אתכם מצלמה יקרה או מחשב נייד. אם תחליטו שאתם רוצים לעשות צ'ק-אין למזוודה, הרי שאם היא עשויה מחומר קשיח, הסיכוי נמוך יותר שהחפצים שלכם בתוכה ייפגעו בבטן המטוס או בקרוסלת המזוודות. זה כמובן לא נכון לגבי תיק גב שיכול להימעך, להימחץ או להירטב.

טרולי בפעולה, צילום: שאטרסטוק טרולי בפעולה | צילום: שאטרסטוק טרולי בפעולה, צילום: שאטרסטוק

2. מה אתם צריכים אתכם במושב?

 

אחד מהדברים היותר מעצבנים בטיסות הם נוסעים הקמים בלי סוף לקחת חפצים מהתיק שלהם המאוחסן בתאים שמעל למושבי הנוסעים. אם אתם נוסעים עם טרולי תאלצו להשתמש בתאים האלו, ללא ספק. לעומת זאת, תיק גב יכול לעתים להיות מאוחסן מתחת למושב שלכם, מתחת לכיסא שלפניכם(או אפילו בטיסות קצרות, בין רגליכם). אם אתם צריכים להגיע לחפצים במהלך הטיסה - מחשב נייד, בטרייה חיצונית לטעינת הסלולר שלכם, כבלים שונים או אוזניות - תמיד נוח יותר אם הם נמצאים הכי קרוב אליכם ככל הניתן. לתיקי גב ישנם לרוב כיסים חיצוניים כך שקל הרבה יותר להוציא מהם חפצים קטנים.

תרמיל גב , צילום: tortugabackpacks תרמיל גב | צילום: tortugabackpacks תרמיל גב , צילום: tortugabackpacks

3. כמה חזקות הכתפיים שלכם?

 

נסיעות ארוכות לשדות תעופה, תורים ארוכים בשדה, המתנות ארוכות לטיסות המשך ותורים נוספים הם חלק מחוויות הטיסה. למרות שתיק גב יכול להיות הדרך המועדפת עליכם, אתם עשויים להתחרט על כך שאין ברשותכם מזוודה קטנה על גלגלים. הכל קשור כמובן בגודלה של הכבודה שלכם, אך ניתן לארוז הרבה לתוך תיק גב או לטרולי. בכל מקרה, היכולת לגרור את המטען שלכם מאחוריכם או לידכם שומרת על הכתפיים והגב שלכם ממשקל שעלול לשבת עליהם, לעתים במשך שעות.

4. רשמי או לא רשמי?

 

גם אם כן אתם הולכים על תיק עור עם תג מחיר גבוה, מזוודה תיראה כמעט תמיד הרבה יותר מקצועית. יכול להיות שלא תסכימו, אבל תיק גב תלוי מהכתף הוא ההגדרה של 'קאז'ואל'. אז אם אתם טסים בביזנס ואתם מעוניינים לעשות רושם של אנשים מתוחכמים, אתם צריכים לשקול ללכת על טרולי. בנוסף, אם אתם נוסעים בחליפת עסקים ובגדים אופנתיים וזוג נעליים אחד, יהיה קל יותר לשמור את הכל מאורגן בטרולי.

5. נסו את זה!

 

שימו תיק על גבכם, עמדו בתור לשער העלייה למטוס, וצפו בעובדי חברת התעופה המחפשים כבודה אפשרית להכניס לבטן המטוס בשל חוסר מקום בתא הנוסעים. הם בדרך כלל מתעלמים מכם, בזמן שנוסעים עם טרולי מתבקשים ולבסוף נאלצים להיפרד מהכבודה שלהם, ואז יחכו לה בקרוסלת המזוודות ביעד. אין הרבה מקרים שבהם מתבקשים בעלי תרמילים להפקיד אותם בבטן המטוס.

תיק יד, צילום: The Travel Line תיק יד | צילום: The Travel Line תיק יד, צילום: The Travel Line

6. לאיפה נדחוף את הקניות?

אם הטרולי שלכם ארוז עד סופו, לא נשאר מקום לאחסן קניות ספונטניות, מעיל או אוכל במהלך הנסיעה. עם זאת, אם אתם נוסעים עם תיק גב סביר להניח שאתם יכולים להכניס אליו יותר כאשר תזדקקו לכך. כמובן שאתם לא רוצים לעבור על מגבלת ה- 56X45X25 ס"מ של התיק שלכם, אבל תמיד יש עוד קצת מקום לדחוף עוד משהו לתוך תיק גב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות