אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטנגו Health משקיעה בחברה אמריקאית  המפתחת טיפול חדשני בסרטן צילום: יורם רשף

פיטנגו Health משקיעה בחברה אמריקאית המפתחת טיפול חדשני בסרטן

זו ההשקעה השניה של הקרן החדשה בהובלת איתי הראל וד''ר גיא איזיקיאל. פיטנגו הובילה את הסבב בהיקף של כ-35 מיליון דולר בשיתוף עם Astellas Venture Management

09.01.2020, 16:46 | הגר רבט

קרן פיטנגו Health בהובלת איתי הראל וד"ר גיא איזיקיאל הודיעה היום (ה׳) על ההשקעה השנייה שלה עם השתתפותה בסבב B של החברה האמריקאית TScan Therapeutics. פיטנגו ו-Astellas Venture Management הובילו סבב בהיקף של 35 מיליון דולר, שלקחו בו חלק גם 6 Dimensions, קרן לונגווד, בסמר ונצ'רס פרטנרס, GV וקרן נוברטיס. איתי הראל יצטרף לדירקטוריון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

TScan Therapeutics מפתחת טיפולים “המתכנתים מחדש" (reprogramming) את תאי ה-T של המטופל כדי לזהות ולהילחם בסרטן שלהם באמצעות TCRs – רצפטורים של תאי ה-T, הנמצאים בגוף באופן טבעי, שמוצאים ומשמידים יעדי סרטן משותפים. תאי ה-T במערכת החיסון אחראים לזהות תאים זרים וחיידקים כפולשים ולתקוף אותם.

מימין: איתי הראל וד מימין: איתי הראל וד''ר גיא איזיקיאל | צילום: יורם רשף מימין: איתי הראל וד

החברה אספה אלפי דגימות של תאים סרטניים, ומיפתה את כל החלבונים בתאים הללו ואת הגנום שמקודד אותם. על סמך העבודה הזו יצרו מערכת שיודעת לזהות בצורה רחבה וסיסטמטית את הרצפטורים של תאי ה-T האידיאליים כדי להפעיל את מערכת החיסון נגד סוגי סרטן שונים. בנוסף, המיפוי היסודי שהחברה עשתה מאפשר לתרופה לזהות באותה מערכת גם תגובות סותרות שעלולות לייצר תופעות לוואי.

איתי הראל שותף מנהל בפיטנגו Health מסר: "לפלטפורמה של TScan יש את היכולת לשנות את קצב פיתוח תרופות האימונותרפיה מבוססות TCell עבור חולי סרטן ומחלות אוטו-אימוניות ברחבי העולם. היא החברה הראשונה להביא מערכת שיטתית לזיהוי ופיתוח תרופות אימונותרפיות למחלות אלו. קרן Pitango Health משקיעה שוב שוב ביזם של הקרן, לאחר שהחברה הקודמת שהוביל ובה השקיעה, הונפקה בנאסדק, ולאחר מכן מוזגה עם חברת רוקט פארמה, והישות המשותפת נסחרת בשווי של 1.3 מיליארד דולר."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות