אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בר-לב הודח - סרצ'לייט ממנה את תומר ראב"ד למנכ"ל בי-קום

בר-לב הודח - סרצ'לייט ממנה את תומר ראב"ד למנכ"ל בי-קום

ראבד חזר לישראל לאחר תפקיד בכיר בבנק ההשקעות הקנדי RBC, וייצג למעשה את סרצ'לייט בישראל; "ההשקעה של סרצ׳לייט ופורר תסייע לבעלי המניות ובעלי החוב של החברה להנות מודאות ויציבות"

09.01.2020, 17:37 | גולן חזני

קרן סרצ'לייט הדיחה את עמי בר-לב מתפקיד מנכ"ל בי-קום באמצעותה היא מחזיקה בשליטה בבזק (26.3%), ומינתה במקומו את תומר ראב"ד, כמנכ"ל ודירקטור. המשמעות היא שראב"ד ישמש כסוג של נציג סרצ'לייט בישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

ראב"ד שימש עד היום כדירקטור וסגן נשיא ב- Royal Bank of Canada, בנק השקעות קנדי (RBC), והוביל בתפקידו לאורך השנים עסקאות מיזוגים, רכישות וגיוסי הון וחוב בתחום הטלקום, מדיה וטכנולוגיה בארץ ובארה״ב. בהודעת סרצ'לייט נמסר כי סך העסקות שבהן היה מעורב ראב"ד עמד על 300 מיליארד דולר וכי בין לקוחותיו נמנו: Verizon, AT&T, Disney, IBM, KKR, Apollo.  

תומר ראב"ד תומר ראב"ד תומר ראב"ד

בבי-קום מספרים כי בר-לב קיבל באכזבה גדולה את ההחלטה, ב-2 בדצמבר החליפה אותו סרצ'לייט בתפקיד דירקטור, ואז ראה בר-לב בהודעה סוג של כוונה להשאיר אותו כמנכ"ל, מה שהתברר כהערכה שגויה. בר-לב שימש בתקופה של שאול אלוביץ' כיועץ המשפטי של בי-קום וקבוצת יורוקום כולה והוא הוביל את הסדר החוב של בי-קום בשנה האחרונה.

בסביבתו של בר לב אומרים שסרצ'לייט הציעה לו להישאר בתפקיד המנכ"ל מספר פעמים בעבר ובר לב נעתר להצעה. לכן  קיבל את הודעת הפיטורים בהפתעה גמורה. כמו כן נראה כי החוזה עם המנכ"ל הנכנס נדון זמן רב לפני הודעת הפיטורים שקיבל. בראיון שנערך עמו לפני פחות מחודש בכלכליסט אמר בר לב: "״סרצ'לייט הציעו לי להישאר ונעניתי להם״ -  אמר עמי בר לב בראיון לכלכליסט לפני פחות מחודש.

גם  בהודעה לבורסה שהוציאה בנובמבר 2019 ציינה בי-קום שכבר היתה בשליטת הקרןשבר לב ישאר בתפקיד המנכ"ל ויתפטר מתפקידו כדירקטור. בשנה האחרונה פעל בר לב ללא שכר בתפקידו החברה.

ראב"ד חסר ניסיון ניהולי, כמו קודמו בתפקיד, אם כי יש לזכור שמדובר בחברת אחזקות בעלת צרכים פיננסיים בלבד. הוא בעל תואר שני במינהל עסקים באוניברסיטת ניו יורק, הוא בנו של עו"ד יורם ראב"ד, שפעיל הן עיסקית והן בפן פוליטי בנושאים שונים. לפני כן שימש כבנקאי השקעות ב UBS ובחודש האחרון חזר לגור בארץ עם משפחתו.

״אני נרגש להצטרף לצוות ההנהלה בביקום ולהוביל את החברה בתקופתה החדשה, בתמיכתם של שני בעלי השליטה החדשים, קרן סרצ׳לייט ומשפחת פורר. ההשקעה של סרצ׳לייט ופורר תסייע לבעלי המניות ובעלי החוב של החברה להנות מודאות ויציבות בתקופה של שינויים רבים בשוק התקשורת ובהרגלי הצרכנים״, אמר ראב"ד בהודעת הקרן לעיתונות.

דארן גלאט, יו"ר הדירקטוריון בביקום אמר: ״תומר מביא עשור של ניסיון פיננסי ועסקי בעבודה קרובה עם הנהלות של חברות התקשורת והמדיה מהגדולות בעולם. היכרותו עם התעשיה ועם שוק ההון תסייע ליציבות ולצמיחת החברה. אנחנו מודים לעמי על פועלו הרב ומאמציו אשר סייעו רבות לסגירת העסקה. עמי ימשיך להיות חלק מהחברה בעתיד הקרוב ויעזור בחפיפה בחודשים הקרובים״.

בר-לב, צילום: אביגיל עוזי בר-לב | צילום: אביגיל עוזי בר-לב, צילום: אביגיל עוזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות