אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת קנדה: איראן הפילה את המטוס האוקראיני

ראש ממשלת קנדה: איראן הפילה את המטוס האוקראיני

ג'סטין טרודו אישר את הדיווחים בארה"ב ואמר שטיל איראני הפיל את מטוס הנוסעים האוקראיני. על המטוס היו 63 קנדים

09.01.2020, 22:15 | ynet

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו אישר הערב (יום ה') את הדיווחים בארה"ב, ואמר שמקורות מודיעניים רבים קובעים שטיל הפיל את מטוס הנוסעים האוקראיני באיראן. 176 בני אדם נהרגו בהתרסקות המטוס, 63 מהם קנדים.

גורמים אמריקאים אמרו לרשת "ניוזוויק" שהמטוס האוקראיני שהתרסק אתמול (ד') ליד טהרן נפגע מטיל נגד מטוסים. לפי שני גורמים בכירים בפנטגון המטוס הופל כשמערכת נ"מ איראנית הופעלה בטעות, בעקבות ירי הטילים מאיראן לבסיסים בעיראק שבהם היו כוחות אמריקניים.

קראו עוד בכלכליסט

זירת ההתרסקות זירת ההתרסקות זירת ההתרסקות

טרודו, הראשון שמודיע בגלוי שאיראן אחראית להתרסקות, אמר שייתכן שירי הטיל היה בטעות. הוא קרא לחקירה מקיפה ושקופה, והוסיף שממשלתו לא תנוח עד שחקירה כזו תושלם. הוא הוסיף שאיראן רוצה שהקופסאות השחורות של המטוס יישארו אצלה, אך הבטיחה לאפשר לחוקרים האוקראינים לבחון את הקופסאות. טרודו ששר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף מחויב להמשיך את הדיאלוג עם קנדה.

באיראן דחו הערב את הדיווחים שהגיעו מארה"ב. ראש רשות התעופה האזרחית אמר כי "בלתי אפשרי שטיל פגע במטוס האוקראיני, מדובר בשמועות חסרות הגיון", אמר. בפנטגון סירבו להגיב לדיווחים הדרמטיים, שסותרים את ההערכה מאמש של גורמי מודיעין מארה"ב, אירופה וקנדה. אתמול פורסם שההערכה במערב היא שהמטוס שהתרסק לא נפגע מטיל איראני אלא סבל מתקלה טכנית.

המטוס של חברת Ukraine International Airlines התרסק אתמול בבוקר שש דקות אחרי שהמריא מנמל התעופה אימאם חומייני בטהרן בדרכו לקייב. עדי ראייה סיפרו שהוא עלה בלהבות בעודו באוויר ותיארו פיצוץ גדול בזמן ההתרסקות. האסון היה זמן קצר אחרי ירי הטילים מאיראן לבסיסים בעיראק שבהם נמצאים כוחות אמריקניים - נקמה על חיסול קאסם סולימאני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות