אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הורתה לכבאים להפסיק לאלתר את העיצומים צילום: מאיר תורג׳מן

ההסתדרות הורתה לכבאים להפסיק לאלתר את העיצומים

‏יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, והשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, סיכמו על הקמת צוות משותף שיעסוק ביישוב מחלוקות

09.01.2020, 22:53 | בילי פרנקל
‏יו״ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, הנחה הערב את ארגון הכבאים להפסיק באופן מיידי את כל הצעדים הארגוניים הננקטים בחודשים האחרונים, זאת בתום פגישה שערך עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

בפגישה, שנערכה בלשכתו של השר ארדן ונמשכה כשעתיים, דנו השניים בסכסוך הארוך ברשות הארצית לכבאות והצלה. כפי שהוסכם, יוקם צוות משותף בראשות מנכ"ל המשרד לביטחון פנים ויו"ר ההסתדרות, שיעסוק ביישוב מחלוקות, וזאת על מנת להימנע מנקיטת עיצומים וצעדים ארגוניים במערך הכבאות ככל שניתן.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נמסר מטעמם של ארדן ובר-דוד, כי הם הסכימו שלמערך הכבאות וההצלה ישנה חשיבות מיוחדת ובפרט לתפקודו במצבי חירום, וכי ללוחמי האש תרומה חשובה למדינת ישראל ולכן יש חשיבות לתנאי שירותם. ‏ בתום הדיון ובעקבות הסיכום, הנחה יו״ר ההסתדרות להפסיק את כל הצעדים הארגוניים.

המאבק ברשות הכבאות החל עם כניסתו לתפקיד של נציב כבאות והצלה, כשהסתדרות הכבאים הכריזה בהמשך על סכסוך עבודה. בארגון הכבאים דרשו לשפר את תנאי השירות, בין היתר בטענות לשימוש בציוד בלוי שמסכן את חייהם, וטענו כי ההנהלה פוגעת בזכויותיהם ומתנכלת לנציגי הוועד. מנגד, בנציבות הכבאות טענו כי הקרע בין הצדדים הוא על מאבקי יוקרה.

המאבק החריף הושהה בדצמבר אשתקד, עת נחתם מסמך הבנות בין הרשות הארצית לכבאות והצלה לבין ההסתדרות וארגון הכבאים. עם זאת בקיץ האחרון התחדש הסכסוך, לאחר שההסתדרות טענה כי נציבות הכבאות, נציבות שירות המדינה והממונה על השכר במשרד האוצר, התנערו מההבנות שהושגו.

(ארכיון), צילום: גיל יוחנן (ארכיון) | צילום: גיל יוחנן (ארכיון), צילום: גיל יוחנן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות