אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שמונה לשר החקלאות: דוד ביטן מוותר על התיק צילום: מוטי קמחי

אחרי שמונה לשר החקלאות: דוד ביטן מוותר על התיק

יו"ר הקואליציה לשעבר הודיע כי הוא מוותר על המינוי "בעקבות ההשהייה במינוי השרים". הוא הוסיף: "חבל שמינוי שהיה צריך להתבצע לפני שנתיים נדחה כל הזמן באמתלות שונות - עד שהגענו לנקודה שמעקרת אותו מתוכן"

10.01.2020, 10:03 | יובל קרני, ynet

יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, הודיע היום (שישי) כי הוא מוותר על תיק החקלאות. "בעקבות ההשהייה במינוי השרים החלטתי לוותר על המינוי לשר החקלאות", מסר ביטן. "חבל שמינוי שהיה צריך להתבצע לפני שנתיים נדחה כל הזמן באמתלות שונות עד שהגענו לנקודה שמעקרת אותו מתוכן".

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת השבוע הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על מינויו של ביטן לתפקיד. בכיר בליכוד אמר כי "ראש הממשלה נתניהו התחייב למנות את ביטן לתפקיד שר הרבה לפני החקירות בעניינו - וראש הממשלה עמד במילתו". בחודש מרץ האחרון המליצה המשטרה להעמיד לדין את ביטן בגין עבירת שוחד ב-12 פרשיות.

ח"כ דוד ביטן, צילום: מוטי קמחי ח"כ דוד ביטן | צילום: מוטי קמחי ח"כ דוד ביטן, צילום: מוטי קמחי

בתוך כך, היועמ"ש אביחי מנלדבליט אמור להחליט בקרוב על הגשת כתבי אישום נגד ביטן, דבר שאמור היה לאלץ אותו להתפטר מיידית אם היה לוקח את התיק. נתניהו התלבט בין ביטן לניר ברקת, ולאחר שנועד עם שניהם, החליט כאמור על מינויו של יו"ר הקואליציה לשעבר, חרף האפשרות שימצא את עצמו מחוץ לממשלה.

למרות הביקורת החריפה אך מרומזת שמתח ביטן הבוקר כלפי נתניהו, זמן קצר לאחר ההודעה על מינויו הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני מודה לראש הממשלה על האמון שנתן בי, אפעל באחריות כשטובת הציבור לנגד עיניי, שאיפתו של כל איש ציבור היא לשרת את ציבור בוחריו ואת אזרחי ישראל מהממשלה. אוכיח בעשייתי, כפי שעשיתי לאורך כל הדרך, לכל תפקיד אליו אני נכנס אני פועל להביא לתרומה משמעותית לחברה הישראלית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות