אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרצדס היא מכונית היוקרה הנמכרת ביותר ב-2019

מרצדס היא מכונית היוקרה הנמכרת ביותר ב-2019

לפי נתוני חברת האם דיימלר, בשנה שעברה נמסרו 2.34 מיליון מכוניות מרצדס בעולם - עלייה של 1.3% לעומת 2018. BMW מסרה 2.17 מיליון מכוניות אשתקד. במקום השלישי אאודי - שמסרה 1.85 מיליון מכוניות

10.01.2020, 12:09 | תומר הדר

מרצדס בנץ היא מכונית הפרימיום הנמכרת ביותר בעולם - כך עולה מנתונים שמפרסמת דיימלר, החברה האם של מרצדס בנץ עם תחילת 2020. על פי נתוני דיימלר, היצרנית מסרה בשנה שעברה 2.34 מיליון מכוניות בכל השווקים בעולם - עלייה של 1.3% ביחס לשנת 2018.

קראו עוד בכלכליסט

על פי נתונים שפרסמה ב.מ.וו, היצרנית הבווארית מסרה בשנה שעברה 2.17 מיליון מכוניות - עלייה של 2% ביחס ל-2018, נתון שמציב אותה במקום השני בטבלת מותגי היוקרה העולמית. במקום השלישי נמצאת אאודי. על פי נתוני החברה האם, VAG (קבוצת פולקסווגן), מסרה אאודי בשנה שעברה 1.85 מיליון מכוניות, עלייה של 1.8% ביחס לשנת 2018.

מרצדס CLA החדשה מרצדס CLA החדשה מרצדס CLA החדשה

נכון לשנת 2019, העלייה במסירות רכבי היוקרה של שלוש היצרניות הגרמניות אינה מקרה של "בזכות", אלא יותר מקרה של "בגלל": שלוש יצרניות רכבי היוקרה הגרמניות נאלצו להתמודד בשנת 2019 עם שלל משברים - החל בפרשת דיזלגייט שאמנם התרחשה לפני מספר שנים - אך דרשה מהן השנה הפסקות יצור גדולות כדי להתאים את מנועי מכוניות לתקנות זיהום אוויר, וכלה בצמצומים נרחבים מאוד של כוח אדם עקב היערכויות לעתיד לא ברור, בין היתר בגלל חדירה של רכבים חשמליים שדרשו מהיצרניות הגרמניות הקצאה מאסיבית של תקציבי פיתוח.

בפועל, עיקר הגידול שחוו שלוש היצרניות הגרמניות נובע כצפוי מחוץ לאירופה החרדה לזיהום האוויר. למעשה, בדומה לאירופה, גם בישראל מסירות יצרניות רכבי היוקרה נמצאות במגמת ירידה - כך, לפי נתוני מרצדס עיקר הגידול במכירות נבע מעלייה של יותר מ-9% במכירות החברה בסין. ב.מ.וו גם הודיעה כי חלק ניכר מהגידול במסירות נובע מהשוק הסיני. ב.מ.וו גם מתכוננת לחנוך בעתיד מפעל ראשון בסין שיהיה מפעל שאינו בשותפות עם יצרן רכב סיני מקומי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות