אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: עלות הברקזיט לבריטניה תגיע ל-200 מיליארד פאונד עד סוף 2020 צילום: גטי אימג'ס

הערכות: עלות הברקזיט לבריטניה תגיע ל-200 מיליארד פאונד עד סוף 2020

לפי בלומברג, כלכלת בריטניה הצטמקה ב-3% מאז ההחלטה שהתקבלה במשאל העם של 2016 לעזוב את האיחוד; העלות עד כה - 130 מיליארד פאונד

10.01.2020, 20:14 | בלומברג

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון רוצה "לממש את הפוטנציאל" של המדינה; ואולם ראשית, הכלכלה שלה צריכה לסגור את הפער שנפער בינה לבין שאר העולם.

קראו עוד בכלכליסט

מחקר שערכה המחלקה הכלכלית של בלומברג מעריך כי עלות הברקזיט לממלכה הבריטית כבר הגיעה ל-130 מיליארד פאונד (170 מיליארד דולר), וכי עזיבת האיחוד האירופי תעלה 70 מיליארד פאונד נוספים עד סוף השנה הנוכחית.

לפי הניתוח, כלכלת בריטניה הצטמקה ב-3% מאז ההחלטה במשאל העם לעזוב את האיחוד, ב-2016 - בעיקר לאור האי-ודאות וחוסר היכולת של הממשלה השמרנית להעביר את הסכם הברקזיט בפרלמנט.

בוריס ג בוריס ג'ונסון | צילום: Reuters בוריס ג

בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד בסוף החודש לאחר הניצחון בבחירות של ג'ונסון.

דן הנסון, כלכלן בבלומברג, סבור כי על אף שהאיום של עזיבה ללא הסכם הוסר - על הצדדים עדיין להגיע להסכמי סחר חדשים, דבר שיוצר אי-ודאות נוספת.

בינתיים, הממשלה השמרנית הבריטית אופטימית. לקראת דיוני התקציב במרץ - ההזדמנות הגדולה הראשונה להתוות את התוכניות הכלכליות שלה; גזבר הממשלה סג'יד ג'ביד הבטיח "עשור של התחדשות", עם קיצוצי מסים והגדלת ההלוואות להשקעה.

ולמרות זאת, שום דבר מההפסדים שנצברו מאז 2016 לא צפוי להיות מוחזר, כך על פי הנסון. "במבט אל מעבר ל-2020, אנו חוזים שהעלייה בצמיחה השנה תהיה חד פעמית - הכלכלה תקבל זריקת מרץ, אך זו תתפוגג אחרי זמן מה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות