אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם הגברת על הכוונת: יפן מבקשת צו מעצר לאשתו של גוהן צילום: גטי אימג'ס

גם הגברת על הכוונת: יפן מבקשת צו מעצר לאשתו של גוהן

העילה לבקשת הצו היא טענה לשבועת שקר של קרול גוהן, רעייתו של מנכ"ל ניסאן-רנו המודח, שנמלט מיפן ללבנון לפני משפטו בעבירות שחיתות; אם תתקבל הבקשה, היא תגביל את תנועתם של בני הזוג ותמנע מהם לצאת מחוץ לגבולות לבנון

11.01.2020, 09:19 | שירות כלכליסט
הרשויות ביפן ביקשו מהאינטרפול להוציא צו מעצר לקרול גוהן, אשתו של מנכ"ל ניסאן-רנו המודח, קרלוס גוהן, כך לפי דיווחים בתקשורת המקומית בשבת. גוהן, ששהה במעצר בית ביפן והמתין למשפטו בגין עבירות שחיתות, נמלט מהמדינה לפני כשבועיים ושוהה עתה בלבנון. העילה לבקשה לצו במקרה של קרול גוהן היא שבועת שקר.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה שהוגשה ביפן שלשום (ה') תגביל את תנועתם של בני הזוג ותמנע מהם לצאת מחוץ לגבולות לבנון - במידה שאכן תתקבל.

קרול וקרלוס גוהן, צילום: גטי אימג קרול וקרלוס גוהן | צילום: גטי אימג'ס קרול וקרלוס גוהן, צילום: גטי אימג

גוהן נמלט ללבנון, בה גדל, בזמן שהמתין למשפט באישומים הכוללים דיווחי הכנסות כוזבים, הפרת אמון ומעילה בכספי החברה, אשר את כולם הוא מכחיש.

בריחתו הדרמטית העלתה את המתח בין יפן ולבנון, אחרי שגוהן הטיח האשמות במערכת המשפט היפנית במסיבת עיתונאים בת שעתיים שערך ביום רביעי, מה שהניע את תגובתה  הנדירה והכוחנית של שרת המשפטים היפנית, מאסאקו מורי, שהתחייבה להמשיך בהליך הפלילי נגדו. בין היתר אמר גוהן כי "הרגשתי בן ערובה, זה היה או למות ביפן או לצאת ממנה", וטען להתנכלות מצד הרשויות שם.

ללבנון אין הסכם הסגרה עם יפן, ולפי גורמים במשרד המשפטים במדינה, היא יכולה לבטל את צו איסור היציאה מהמדינה שהטילה על גוהן - זאת במידה שיפן לא תעביר לה את התיק והפרטים הקשורים בחקירה ובהאשמות התלויים נגדו במהלך 40 הימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות