אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חבילת פרישה של יותר מ-60 מיליון דולר למנכ"ל בואינג המפוטר צילום: רויטרס

חבילת פרישה של יותר מ-60 מיליון דולר למנכ"ל בואינג המפוטר

דניס מילנברג, שהודח בשל חלקו במחדל המקס 737, יזכה לסכום במניות ובהטבות פנסיוניות; עם זאת, יימנעו ממנו פיצויי פיטורין לאחר 30 שנה בחברה, כולל מניות בסך 14.6 מיליון דולר

11.01.2020, 10:00 | שירות כלכליסט
בואינג מנעה פיצויי פיטורין מהמנכ"ל לשעבר, דניס מילנברג, לאחר שהודח לאחרונה בעקבות התנהלותו במשבר סביב התרסקות מטוסי המקס 737. עם זאת הוא יקבל יותר מ-60 מיליון דולר בהטבות פנסיוניות ובמניות, כך מסרה החברה אתמול (ו').

קראו עוד בכלכליסט

בואינג פיטרה את מילנברג בחודש שעבר במהלך המשבר המחריף סביב מטוסי המקס 737 של החברה, וזאת בהמשך לשתי התרסקויות קטלניות אשר גבו את חייהם של 346 בני אדם. דייב קלהון יחליף אותו בתפקיד המנכ"ל ביום שני.

הרשויות הרגולטוריות שבו וציינו כי אין עדיין מועד ודאי לגבי חזרתם של המטוסים המקורקעים מדגם זה לפעילות. קרקוע המטוסים, אשר נכנס עתה לחודשו ה-11 במספר, עלה לחברות התעופה קרוב למיליארד דולר, עצר מכירות חדשות והביא את בואינג להשבתה זמנית של קו היצור של הדגם.

דניס מילנברג, צילום: בלומברג דניס מילנברג | צילום: בלומברג דניס מילנברג, צילום: בלומברג

בנוסף, נאבקת בואינג לזכות שוב באמונן של הרשויות ולתקן את תדמיתה המוכתמת.

בדו"ח שהגישה החברה, בואינג מציינת שקלהון יקבל משכורת בסיס של 1.4 מיליון דולר. כן יקבל בונוס של 7 מיליון דולר, אך זאת על סמך "מספר אבני דרך עסקיות, ביניהן חזרה מלאה לשירות" של הדגם המקורקע. "מילנברג אינו זכאי - ולא קיבל - פיצויי פיטורין אחרי 30 שנה בחברה", מסרה בואינג והוסיפה כי הוא איבד מניות בשווי של 14.6 מיליון דולר, אך עם זאת הוא זכאי לפנסיה ולהטבות במניות אחרות בסך הקרוב ל-62 מיליון דולר.

מילנברג, עבד בבואינג שנים ארוכות מאז היה מתמחה צעיר. הוא גרם להחמרת המשבר סביב הדגם הבעייתי בכך ששב והציג תחזיות לגבי חזרתו של המטוס לשירות, מה שהביא את רשות התעופה הפדרלית (FAA), להוציא נזיפה פומבית וחריגה לחברה. בנוסף, עמד מילנברג מול ביקורות מצד המחוקקים על הזמן הרב שלקח לו לקבל אחריות על התרסקויות המטוסים ועל הכישלון בזיהוי סיכוני הבטיחות בדגם, שהוביל את מכירות החברה מאז יצא לשוק ב-2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות