אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיליפס התלוננה על גניבת פטנטים מצד פיטביט וגרמין צילום: אי.אף.פי

פיליפס התלוננה על גניבת פטנטים מצד פיטביט וגרמין

החברה ההולנדית והחטיבה הצפון אמריקאית שלה הגישו תלונה נגד שורת חברות אמריקאיות וסיניות בטענה לגניבת קניין רוחני בנוגע למוצרי מחשוב לביש; הרשויות בארה"ב הודיעו כי הן צפויות לבצע חקירה

11.01.2020, 11:02 | שירות כלכליסט
רשויות הרגולציה בארה"ב הודיעו אתמול (ו') כי הן צפויות לבצע חקירה סביב הפרת פטנטים הנוגעת למוצרי מחשוב לביש, ביניהם מתוצרת פיטביט וגרמין, זאת בעקבות טענות מצד מתחרה נוספת בתחום, חברת פיליפס ההולנדית, והחטיבה הצפון אמריקאית שלה.

קראו עוד בכלכליסט

ועדת הסחר הבינלאומית של ארה"ב מסרה בהודעה כי החקירה תבחן גם מכשירים המיוצרים על ידי חברת אינגרם מיקרו, היושבת בקליפורניה, והחברות הסיניות, מיינטק ו- Inventec Appliances.

מוצרים של גרמין, צילום: עומר כביר מוצרים של גרמין | צילום: עומר כביר מוצרים של גרמין, צילום: עומר כביר

לפי סוכנות הידיעות רויטרס, בתלונה שהגישו, קוראות חברות פיליפס ופיליפס צפון אמריקה, להטיל מכסי מגן או להוצאתו של צו למניעת יבוא נגד המוצרים המתחרים, וטענו כי החברות האחרות השתמשו בפטנטים רשומים של פיליפס או במילים אחרות גנבו את הקניין הרוחני שבבעלותה.

"אנחנו מאמינים שטענות אלו אינן ראויות והן מגיעות מאחר שפיליפס כשלה בשוק המכשירים הלבישים". כך מסרה פיטביט, והוסיפה כי היא תגן על עצמה בתקיפות מול האשמות אשר הוגשו בתלונה לרשויות.

הפופולאריות של מכשירי ניטור לבישים עלתה בקרב צרכנים המבקשים לעקוב אחרי הפעילות היומית שלהם ואחרי מדדי בריאות אחרים.

את תגובתם של גרמין, אינגרם מיקרו ומיינטק לא היה ניתן להשיג.

למרות הסכמת הוועדה לפתוח בחקירה היא הודיעה כי היא "עדיין לא החליטה האם ראוי לדון במקרה זה", והוסיפה כי היא עתידה להגיע להחלטה "בזמן הקרוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות