אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: אדלשטיין יאפשר את כינוסה של ועדת הכנסת לצורך דיון בחסינות נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג

מסתמן: אדלשטיין יאפשר את כינוסה של ועדת הכנסת לצורך דיון בחסינות נתניהו

היועץ המשפטי לכנסת צפוי להודיע ליו"ר הכנסת שאסור לו למנוע את כינוס הוועדה לנוכח דרישת 65 חברי כנסת לכך. על רקע זה ובשל החשש שיודח, צפוי אדלשטיין להודיע מחר כי יאשר את כינוסה המיידי של הוועדה המסדרת לצורך הקמת ועדת הכנסת. הדיונים בחסינות לנתניהו ולחיים כץ צפויים להתחיל כבר בשבוע הבא

11.01.2020, 21:09 | צבי זרחיה

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד) צפוי להודיע מחר (א') שיאפשר כעת את הקמתה וכינוסה של ועדת הכנסת לדיון בחסינותו של נתניהו. זאת, מאחר שהיועץ המשפטי של הכנסת עו"ד אייל ינון סבור שניתן לבצע זאת ולדון בחסינות עוד לפני הבחירות. ינון יודיע לאדלשטיין שאסור לו למנוע את כינוס הועדה לנוכח דרישת 65 חברי כנסת מהאופוזיציה לזימון הוועדה לדיון בחסינות נתניהו. 

קראו עוד בכלכליסט

לפיכך, בכנסת אומרים שאדלשטיין, יאשר את כינוסה המיידי של הועדה המסדרת לצורך הקמת ועדת כנסת מחשש שאחרת יודח מתפקידו. בליכוד מתנגדים להקמת הועדה לפני הבחירות, ואולם, בהנחה אדלשטיין יתמוך בכך אזי לא יודח והוא יוכל להמשיך ולכהן בתפקיד, גם בתחילת הכנסת ה-23, וכך הליכוד לא יאבד את המשרה הזו.  

ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אי פי איי ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: אי פי איי ראש הממשלה בנימין נתניהו, צילום: אי פי איי

הרכב ועדת הכנסת בראשותו של ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) טעון את אישורה של המליאה. על ועדת הכנסת יהיה לדון בבקשותיהם לחסינות של ח"כ חיים כץ ושל נתניהו. בכחול לבן הועלתה הצעה לקיים את הדיונים בשתי הבקשות במקביל: בבוקר לדון בבקשת נתניהו ובערב בקשת כץ. עוד הוצע לקבוע לוח זמנים צפוף על מנת שיהיה ניתן לקיים הצבעות בתוך כמה שבועות, כלומר כחודש לפני הבחירות

בכחול לבן מבקשים להקים את ועדת הכנסת כבר בימים הקרובים, וכן לאשרה במליאה. הדיונים בועדת הכנסת בחסינות לנתניהו ולח"כ חיים כץ צפויים להתחיל בשבוע הבא, לאחר שלעורכי הדין של נתניהו וכץ ינתנו כמה ימים כדי להיערך לכך. מנגד, הליכוד יפעל לעכב את ההליכים למינוי ועדת כנסת, בעתירה לבג"ץ. גם אם בסופו של דבר תוקם הועדה, יפעלו בליכוד לדחות את ההצבעות בה, באמצעות "פיליבסטר".

בליכוד יפעלו לגרום לכך שהוועדה לא תספיק להצביע עד לבחירות מאחר שכיום אין רוב בכנסת לחסינות לנתניהו. עורכי הדין של נתניהו צפויים להתיש את הוועדה והם גם עשויים לטעון שלא קיבלו את כל חומר החקירה בעניינו, שנמסר בדרך כלל לנתבע בעת הגשת כתב אישום.

נתניהו תקף הערב את "כחול לבן" ואמר כי " לא מעניין אותם שהיועמ"ש של הכנסת נמצא בניגוד עניינים חריף. רעייתו היא פרקליטה בכירה בצוות התביעה שתפר את התיקים ההזויים נגדי. מצד אחד היא תובעת אותי, ומצד שני הוא מכריע בהגנה שלי. הבנתם?

נסו לדמיין רגע את ההפך, שרעייתו לא הייתה פרקליטה בכירה בצוות התביעה נגדי אלא פרקליטה בכירה בצוות ההגנה שלי. היו אומרים מיד שזה לא רק ניגוד עניינים חריף, זה מרמה והפרת אמונים בנסיבות מחמירות, תיק 5000. כשתפסו אותו על חם על ניגוד העניינים הזה, מה הוא אמר? הוא אמר שהוא ורעייתו מעולם לא דיברו על התיקים האלה. אתם מאמינים לזה? התיק המפורסם ביותר של תולדות המדינה ששניהם עוסקים בו והם מעולם לא דיברו על זה. הם חושבים שאנחנו טיפשים?

אני אגיד לכם את האמת: לא אכפת להם. הם איבדו את הבושה. כשהמטרה היא להפיל את ממשלת הימין בראשותי, כל האמצעים כשרים. שלא תטעו, בשבועות הקרובים כחול לבן יתעסקו רק בזה כי אין להם שום דבר להציע מול ההישגים הכבירים שלנו. אז אם זה כל מה שיש להם להציע, שיהיה להם לבריאות. אנחנו נמשיך בעשייה ואנחנו ננצח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות