אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר כחלון פורש מהחיים הפוליטיים צילום: משה מילנר, לע"מ

שר האוצר כחלון פורש מהחיים הפוליטיים

צפוי להודיע מחר רשמית כי שמו לא יופיע ברשימת הליכוד לכנסת ה-23, לאחר שכבר הודיע על כך להנהלת המפלגה. נתניהו ניסה להניא אותו, אך כחלון השיב: חש מיצוי ורוצה להקדיש זמן לנכדים. כעת לליכוד בעיה במשבצת החברתית, לקראת הבחירות במרץ

12.01.2020, 07:44 | מורן אזולאי, ynet
כחמש שנים לאחר שחזר למערכת הפוליטית עם מפלגת כולנו, המפלגה החברתית שהקים, שר האוצר משה כחלון צפוי להודיע רשמית מחר (ב') כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים פעם נוספת. מאז סיבוב הבחירות הראשון באפריל 2019, הוריד כחלון פרופיל בהדרגה ומיעט לקחת חלק באירועים פוליטיים או להתבטא בעניינם, אך המשיך לתפקד במשרה מלאה כשר האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

מיקומו המשוריין כחמישי ברשימת הליכוד אמור היה להישאר, כפי שהיה בסיבוב הבחירות השני בספטמבר, שלפניו חבר עם מפלגתו לליכוד. בימים האחרונים, ובהתאם לתחזיות שכבר צפו שכחלון עם רגל אחת מחוץ למערכת, הוא הודיע להנהלת סיעת הליכוד שהוא לא מעוניין להופיע ברשימה.

משה כחלון, צילום: רויטרס משה כחלון | צילום: רויטרס משה כחלון, צילום: רויטרס

עם גיבוש החלטתו קיים כחלון שיחה אישית עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ונימק את פרישתו בתחושת המיצוי שהוא חש לאחר חמש שנים אינטנסיביות במשרד האוצר.

נתניהו ניסה לשכנע את כחלון להישאר גם בסבב הבחירות הקרוב, אולם כחלון השיב שלא רק תחושת המיצוי, אלא גם כוונתו להקדיש זמן למשפחה ולשני נכדיו הופכות את החלטתו לסופית, והוא ככל הנראה יכריז עליה מחר.

במערכת הבחירות הקודמת נעשה שימוש בקמפיין הליכוד בכחלון כדמות החברתית ביותר שיש לרשימת הליכוד להציע, בגלל הדגלים שהניף והרפורמות שיזם. כעת, פרישתו מהרשימה תחייב את הליכוד להדגיש את הקו החברתי באמצעים אחרים ואולי אף לשלב דמות חברתית נוספת במשבצת ריאלית.

ב-2012 כחלון כבר לקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים, כשעזב את הליכוד מתוך כוונה להקים מפלגה חברתית בצד הימני של המפה. הוא חזר לקראת בחירות 2015 בראש מפלגת כולנו שזכתה להצלחה גדולה עם עשרה מנדטים.

אלא שבבחירות אפריל 2019 התרסקה כולנו לארבעה מנדטים בלבד, מה שחייב את כחלון לחבור מחדש לליכוד כדי לא להסתכן במחיקת המפלגה בבחירות ספטמבר 2019. לצד תוכניות דגל, דוגמת "מחיר למשתכן" שהוביל כחלון כשר אוצר, התרכזה הביקורת כלפיו בכך שהגירעון בתקציב המדינה חרג מההערכות של האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות