אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נועה רבן הוציאה ספר מאויר שתומך באמהות אחרי לידה צילום: ריאן פרויס

נועה רבן הוציאה ספר מאויר שתומך באמהות אחרי לידה

השחקנית והבמאית הוציאה ספר המתאר איך נראה יום בחייה של אם צעירה עם עזרה מהסביבה, לעומת מצב הפוך; “את הצד הוורוד, הכאילו אוטופי, אני לא חוויתי"

12.01.2020, 09:12 | מאיה נחום שחל

בחופשת הלידה השנייה שלה הרגישה השחקנית והבמאית נועה רבן שהיא מנותקת מהחיים, אז החליטה לחבור למאיירת קרן רוזן להוציא יחד איתה את הספר “Mother’s Day”, המתאר איך נראה יום בחייה של אם צעירה עם עזרה מהסביבה, לעומת איך הוא נראה כשהיא לבד עם התינוק.

קראו עוד בכלכליסט

האופציה הראשונה מאוירת בגוונים של ורוד, כאשר מולה האופציה המאוירת בגוונים של ירוק. מתנת לידה אידיאלית לאימהות טרוטות עיניים ומחוסרות שעות שינה.

רבן. “גם את ההפצה אני נהנית לעשות, אני מגלה עולם חדש", צילום: ריאן פרויס רבן. “גם את ההפצה אני נהנית לעשות, אני מגלה עולם חדש" | צילום: ריאן פרויס רבן. “גם את ההפצה אני נהנית לעשות, אני מגלה עולם חדש", צילום: ריאן פרויס

“המטרה היא לשווק אותו בכל העולם”, מסבירה רבן, “כי הוא בלי מילים והוא פונה לכל האימהות באשר הן. באופן טבעי יש לי נטייה להימשך לדברים יותר ויזואליים מאשר ורבליים. גם ההצגה הראשונה שביימתי ‘ג’שה פנילה דקי’ היתה בג’יבריש. את הצד הוורוד, הכאילו אוטופי, אני לא חוויתי, למרות שכן עזרו לי פה ושם“.

רבן, בוגרת הסטודיו של ניסן נתיב, שיחקה בתיאטרונים שונים, בסרט “מדוזות” ובדרמות היומיות “בובות” ו”האלופה” אך בשנים האחרונות מתמקדת יותר בבימוי, בין השאר את “ליל העשרים” בתיאטרון חיפה. לפני כעשור הקימה את תיאטרון דימונה אותו ניהלה אמנותית עד 2015. בעבר היתה נשואה לשחקן אוהד קנולר, להם בן משותף, פטר בן ה־11, מאז היא בזוגיות חדשה ויש לה בן נוסף, לני.

הספר מתאר יום בו הגבר הולך לעבודה והאישה נשארת בבית עם התינוק וכל המטלות. בעידן בו ישנן משפחות מסוגים והרכבים שונים וגברים לוקחים חופשת לידה יש שישמיעו ביקורת על הבחירה הגנרית.

“ברור שחשבתי על זה אבל אני בפירוש מתארת יום בחיים האישיים שלי, ככה זה אצלי. זו אני שמצוירת, הבית שלי, החתול שלי, ואני לא מתביישת בחיים שלי. הייתי מאוד רוצה שהתרבות שלנו תשתנה וייכנס חוק שגברים מחויבים לקחת חופשת לידה ויהיה באמת שוויון אמיתי ב”נטל” גידול הילדים ותחזוק הבית, ואז אולי באמת נהיה הורים יותר טובים ורגועים.

"אבל כרגע אני מרגישה שזה לא ככה. לקח לי הרבה זמן להביא את הילד השני, והוא באמת מתנה ושמעתי הרבה את התואר פריבילגית. אבל מצד שני שוכחים שאני מתחרפנת, אני לא ישנה, לא אוכלת כמו שצריך, אין לי שנייה לעצמי לשתות, ללכת לשירותים, לנהוג באוטו בלי שיצרחו”.

לני כבר בן שנה וחצי ורבן חוזרת בהדרגה לשגרה. לאחרונה ביימה בתיאטרון הארצי לנוער את “הניגון שבלב”, פרשנות מודרנית לסיפור הצדיק הכפרי של הבעל שם טוב. בימים אלה היא כותבת עם חבר ילדות, ימי ויסלר, מחזמר למבוגרים המבוסס על הסיפור של חוה יערי ואביבה גרנות, עם הרבה אירוניה והומור.

בנוסף היא מנהלת רווחה בחברת ההייטק “כובע לבן”, “זה נותן איזשהו בסיס ויציבות ולא חוסם אותי לעשות את שאר הדברים, יש לי קוצים בתחת”.

השלב הבא הוא להפיץ את הספר לכמה שיותר מקומות בשאיפה להגיע לאנגליה ולארצות הברית. כרגע ניתן למצוא אותו בחנויות הריון ולידה ובחנות האינטרנטית www.newborn-mom.com.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות