אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינסטגרם מחקה פוסטים וחשבונות איראניים שהביעו תמיכה בסולימאני צילום: אי. אף. פי

אינסטגרם מחקה פוסטים וחשבונות איראניים שהביעו תמיכה בסולימאני

הרשת החברתית הסבירה שהיא "עומדת בדרישות החרם האמריקאי על איראן". אינסטגרם היא אחת מהרשתות החברתיות הגדולות הבודדות שלא חסומה לשימוש באיראן

12.01.2020, 12:48 | שירות כלכליסט
אינסטגרם וחברת האם שלה פייסבוק מסירות פוסטים שמביעים תמיכה במפקד כוח קודס האיראני שחוסל, קאסם סולימאני, על מנת לעמוד בתנאי הסנקציות האמריקניות על המדינה, כך מסר דובר פייסבוק ל-CNN שלשום (ו'). הממשלה האיראנית קראה לפעולה משפטית ברמה הלאומית במחאה נגד אינסטגרם, ואפילו יצרה פורטל באתר הממשלה שבו יכולים משתמשי האפליקציה להעלות דוגמאות לפוסטים או חשבונות שאינסטגרם הסירה, כך דיווחה התקשורת הרשמית במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

אינסטגרם היא אחת מאפליקציות המדיה החברתית הבודדות שאינן חסומות באיראן. בניגוד לה, פייסבוק וטוויטר חסומות במדינה, אך ישנם איראנים שמשיגים גישה אליהן באמצעות VPN. כמו כן טוויטר נמצאת בשימוש שוטף של בכירי הרפובליקה האיסלאמית בעיקר כדי להגיב לתוקפיהם, כמו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. בציוץ שפרסם כתב דובר הממשלה האיראנית, עלי רביי, שפעולותיה של אינסטגרם "אינן דמוקרטיות." אינסטגרם סגרה את החשבון של סולימאני באפריל האחרון לאחר שממשלת ארה"ב הגדירה את משמרות המהפכה האיראניים – בהן שירת סולימאני - כארגון טרור זר.

בטוויטר לא הסירו ציוצים איראנים - אפילו כאלה שתוקפים ישירות את ארה"ב, צילום: מתוך טויטר nakamanir בטוויטר לא הסירו ציוצים איראנים - אפילו כאלה שתוקפים ישירות את ארה"ב | צילום: מתוך טויטר nakamanir בטוויטר לא הסירו ציוצים איראנים - אפילו כאלה שתוקפים ישירות את ארה"ב, צילום: מתוך טויטר nakamanir

"אנו פועלים על פי חוקי הסנקציות, כולל אלה שקשורים להגדרת ממשלת ארה"ב את משמרות המהפכה ומנהיגיהן כארגון טרור," כך אמר דובר פייסבוק בהצהרה שפרסמה החברה. שחקן הכדורגל האיראני עלירזה ג'הנבחש, אשר מחזיק בחשבון אינסטגרם, העלה צילום של סולימאני אחרי מותו, ולטענתו אינסטגרם הסירה אותו מאוחר יותר.

כחלק מהעמידה בהנחיות הסנקציות, דובר פייסבוק אמר שפייסבוק מסירה כל חשבון שמנוהל על ידי או מטעם אנשים וארגונים עליהם מוטלות סנקציות. החברה מסירה גם פוסטים שמהללים פעולות של גופים ואנשים שנמצאים תחת סנקציות, או מנסים לסייע להם, כך מסר הדובר. מפייסבוק נמסר שהחברה מקיימת תהליכי ערעור אם משתמש כלשהו חש שפוסט שלו הוסר שלא בצדק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות