אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפורד מוסטנג של סטיב מקווין בסרט "בוליט" נמכרה בסכום שיא של 3.4 מיליון דולר

הפורד מוסטנג של סטיב מקווין בסרט "בוליט" נמכרה בסכום שיא של 3.4 מיליון דולר

המכונית הירוקה מדגם 390 GT נמכרה במכירה פומבית בסופ"ש האחרון, במחיר שיא היסטורי למוסטנג; המוסטנג הקודמת שהחזיקה בשיא היא מדגם שלבי 500 GT, מודל 1967 - נמכרה ב-2019 ב-2.2 מיליון דולר

12.01.2020, 15:36 | תומר הדר

מכונית הפורד מוסטנג בה נהג סטיב מקווין המנוח בסרט "בוליט" נמכרה במכירה פומבית בסופ"ש ב-3.4 מיליון דולר.

מדובר בסכום שיא היסטורי בו נמכרה המכונית, ע"י בית המכירות Mecum שבפלורידה, ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

מבין מאות סרטים בהם כיכבו מכוניות פורד מוסטנג לדורותיהן, כנראה שהמוכר ביותר הוא "בוליט" - סרטו של פיטר ייטס מ-1968, בו סטיב מקווין בתפקיד הבלש בוליט נוהג בפורד מוסטנג 390 GT ירוקה.

סטיב מקווין עם הפורד מוסטנג הירוקה סטיב מקווין עם הפורד מוסטנג הירוקה סטיב מקווין עם הפורד מוסטנג הירוקה

המוסטנג היקרה ביותר שנמכרה עד כה במכירה פומבית הייתה מוסטנג שלבי 500 GT, מודל 1967, שנמכרה בינואר 2019 ב-2.2 מיליון דולר.

מקווין עצמו נהג במוסטנג שנראית בסרט דוהרת ברחובות סן פרנסיסקו, כיוון שהתעקש שלא להשתמש בפעלולנים, במה שהפך לאחד ממרדפי הקולנוע האיקוניים ביותר במאה ה-20.

למעשה, גם כיום ניתן להבחין ברחוב טיילור בסן פרנסיסקו בכתמי שמן, במקום בו גחונן של עשרות מכוניות של נהגים שניסו לשחזר את הקפיצה המפורסמת של מקווין פוגע בקרקע, מה שגרם לנזק בלתי הפיך למכוניותיהם של הנהגים האמיצים.

במקור השתמשו מפיקי הסרט בצמד פורד מוסטנג ירוקות, אך עם צילומי הסרט לא זכו המכוניות ליחס מיוחד: למעשה, צמד המוסטנג, שהיו הרוסות למדי לאחר צילומי הסרט שימשו את אנשי ההפקה לביצוע שליחויות, עד שאחת מהן נרכשה על ידי שוטר מניו ג'רזי, שמכר את המכונית בשנת 1974 לאביו של המוכר, שהכניס לכיסו 3.4 מיליון דולר. המכונית השניה התגלתה במכסיקו לפני מספר שנים וממתינה לשיפוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות