אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פ"ת: הפיל הלבן לבית בית החולים השרון עובר מהכללית לעירייה צילום: באדיבות דוברות עיריית פתח תקוה

פ"ת: הפיל הלבן לבית בית החולים השרון עובר מהכללית לעירייה

בתום סכסוך משפטי ממושך ומו"מ הוסכם כי שירותי בריאות כללית הכללית תקנה את חלקה של העירייה בבית חולים השרון, והעירייה תקבל בתמורה את הפיל הלבן הסמוך ברחוב הרב כץ, שישמש למבנה עירוני

13.01.2020, 08:31 | שלומית צור

אחרי שנים של סכסוך משפטי בין עיריית פתח תקווה לבין שירותי בריאות כללית, הגיעו הצדדים להסכמות, שיסדירו את הבעלות בבתי החולים בעיר. מלבד בית החולים בילינסון, מפעילה שירותי בריאות כללית שני בתי חולים בעיר: בית רבקה הפועל ברחוב החמישה בשכונת שערייה ובית חולים השרון הממוקם בפינת הרחובות קק"ל והרב כץ.

קראו עוד בכלכליסט

המבנה הנטוש מול בי"ח השרון. יהפוך למבנה ציבור, צילום: באדיבות דוברות עיריית פתח תקוה המבנה הנטוש מול בי"ח השרון. יהפוך למבנה ציבור | צילום: באדיבות דוברות עיריית פתח תקוה המבנה הנטוש מול בי"ח השרון. יהפוך למבנה ציבור, צילום: באדיבות דוברות עיריית פתח תקוה

מול בית החולים השרון ברחוב כץ, עומד נטוש כבר כמה עשורים שלד מבנה שהתחילה הכללית להקים בשנות ה-80 לטובת מרפאות חוץ, אך למרות המיליונים שהושקעו, הבנייה הופסקה לאחר שבממשלה הוחלט באותן ימים להעביר את מערך טיפולי החוץ של הכללית לבית החולים בילינסון.

מאז ניצב השלד הנטוש שלא הושלם כפיל לבן בליבה של שכונת המגורים. שני בתי החולים – השרון ובית רבקה, מצויים בבעלות רשומה של ערייית פתח תקווה. כמו כן, בהסכם שנחתם עוד בשנות ה-90 בין הצדדים הוחלט כי תמורת שימוש הכללית במבני שני בתי החולים, היא תשלם שכירות בגובה 200 אלף דולר לשנה, כאשר העירייה תידרש בכספים אלה להשקיע בתחזוקת המבנים. תוקפו של ההסכם פג בשנת 2016 והכללית הפסיקה להעביר את תשלומי השכירות לעירייה. במהלך השנים העלתה הכללית טענות כי מגיעות לה מחצית מהזכויות בבית חולים השרון, בשל תשלומים והסכמים הסטוריים, ועל כך הגישה תביעה בשנת 2014 לבית המשפט המחוזי מרכז. במסגרת הליך גישור, התקבלה עמדתה של הכללית.

רמי גרינברג, ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג, ראש עיריית פ"ת רמי גרינברג, ראש עיריית פ"ת

כעת, בתום משא ומתן שהתנהל בין בכירי הכללית לבין עיריית פתח תקווה וראש העירייה רמי גרינברג, הוסכם כי הכללית תרכוש את חלקה של העירייה בבית חולים השרון תמורת 60 מיליון שקל ותהפוך לבעלת 100% מבית החולים. מבנה הפיל הלבן שנמצא בסמוך יישאר בידי העירייה וישמש בעתיד כמבנה ציבור. כמו כן הוסכם כי הכללית תשלם עבור השימוש בבית רבקה דמי שכירות בסך 500 אלף שקל בחודש.

"היה לנו חשוב לסיים את הסאגה המשפטית שנמשכת כבר עשרות שנים", מסר גרינברג. "אני שמח על ההסכם שנחתם, שכן, מדובר בכסף שהרשות זקוקה לו כדי להמשיך ולפתח את העיר בכל התחומים. לצד זאת, התעקשתי שמבנה הפיל הלבן יישאר בידי הרשות וישמש בעתיד את תושבי האזור".

מהכללית נמסר: "אנו מברכים על הגעה לנוסח הסכם הפשרה אך נציין כי בשל העובדה כי ההסכם מטיל על הכללית הוצאות נוספות בסך 6 מיליון שקל בשנה (שכר הדירה בגין בית רבקה) הנושא יצטרך להיות נידון במסגרת הדיונים על הסכמי הייצוב מול האוצר".

את שירותי בריאות כללית ייצגו עוה"ד מיכאל וקנין שותף בכיר במשרד מ. פירון, ועו"ד אריה כהן ממשרד אריה כהן ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות