אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזון מזיק? נתח השוק של יצרניות ממתקים וגבינות עתירות שומן צמח ב־2019 צילום: עמית שעל

מזון מזיק? נתח השוק של יצרניות ממתקים וגבינות עתירות שומן צמח ב־2019

לפי נתוני סטורנקסט, יצרניות המזון עתיר השומן והממתקים רשמו את הצמיחה החדה ביותר בנתח השוק בשנה החולפת. השיאנית: וילי פוד

13.01.2020, 08:27 | נורית קדוש

בעוד משרד הבריאות חוגג את רפורמת סימון מזון מזיק שנכנסה לתוקף לפני שבוע, נתח השוק של יצרניות ממתקים וגבינות עתירות שומן צמח ב־2019. כך עולה מנתוני סטורנקסט שהגיעו לידי "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

בעל השליטה בווילי פוד צבי ויליגר. צמיחה של 30.6% בנתח שוק, צילום: עמית שעל בעל השליטה בווילי פוד צבי ויליגר. צמיחה של 30.6% בנתח שוק | צילום: עמית שעל בעל השליטה בווילי פוד צבי ויליגר. צמיחה של 30.6% בנתח שוק, צילום: עמית שעל

בעוד נתח השוק הכספי של תנובה צמח בשיעור דומה לזה של השוק (2.4%) ונתח השוק של החברה המרכזית, בעלת מחלבת טרה, ירד ב־2.1%, זינק נתח השוק של מחלבות גד ב־9.1%. גד המתמחה במוצרי חלב מיוחדים ועתירי שומן, כמו גבינת מסקרפונה וגרנה פדנה, צמחה אף שלא העלתה מחירים.

מי שעוד הציגה לאורך השנה החולפת זינוק חד של 30.6% בנתח השוק היא וילי פוד, שהתגברה על אובדן הזיכיון לשיווק מותג ממרח החמאה לורפק של מחלבת ארלה הדנית. נתח השוק של החברה, בניהולו של מיכאל לובושיץ, צמח ב־30.6% בזכות השקת מותג חלופי בשם יורו, הכולל ממרח חמאה, יוגורטים ומעדני חלב.

יבואנית הממתקים ליימן שליסל הציגה ב־2019 צמיחה של 10.6%, שהושגה בין היתר מכך שבאפריל רכשה החברה 50% ממטעמי הגליל. בכל הקשור למשקאות, העלאות המחירים סייעו לטמפו ולוויסוצקי שהציגו צמיחה של 5.1% ו־3.6% בהתאמה. נתח השוק של החברה המרכזית, שהעלתה את מחירי המשקאות והבירה, ירד ב־2.1%. סימון המזון המזיק שנכנס לתוקף עלול לפגוע עוד בכוחה של יצרנית המשקאות עתירי הסוכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות