אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העבודה-גשר ומרצ החליטו על ריצה משותפת תחת הפתק "אמת" צילום: אבי מועלם, עמית שאבי

העבודה-גשר ומרצ החליטו על ריצה משותפת תחת הפתק "אמת"

עמיר פרץ וניצן הורוביץ סיכמו על התמודדות משותפת תחת פתק "אמת" המזוהה עם מפלגת העבודה. פרץ יהיה ראשון ברשימה, לוי-אבקסיס שנייה והורוביץ שלישי. סתיו שפיר בחוץ

13.01.2020, 07:04 | ynet

יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, סיכם עם יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, על התמודדות משותפת של מפלגת העבודה-גשר ומרצ בבחירות לכנסת ה-23. השניים סיכמו כי הרשימות ירוצו בבחירות תחת פתק משותף עם האותיות "אמת", המזוהות עם מפלגת העבודה.

השניים סיכמו את הדברים בפגישה שהתקיימה בביתו של פרץ בשדרות. יו"ר מפלגת העבודה יעמוד בראש ברשימה המשותפת, יו"ר גשר אורלי לוי-אבקסיס תהיה שנייה ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ יקבל את המקום השלישי. מקומות 5 ו-6 ישוריינו לחברי מפלגת העבודה, ובסך הכל ב-11 המקומות הראשונים יישמרו 6 מקומות לחברי העבודה, ו-5 למרצ. חברת הכנסת סתיו שפיר לא תהיה חלק מהרשימה המשותפת בשלב זה.

מימין: עמיר פרץ, אורלי לוי אבקסיס וניצן הורביץ, צילום: אבי מועלם, עמית שאבי מימין: עמיר פרץ, אורלי לוי אבקסיס וניצן הורביץ | צילום: אבי מועלם, עמית שאבי מימין: עמיר פרץ, אורלי לוי אבקסיס וניצן הורביץ, צילום: אבי מועלם, עמית שאבי

בהודעת המחנה הדמוקרטי על האיחוד נכתב כי "מדובר במהלך המשמעותי של בחירות 2020 שיבטיח את היכולת להקים ממשלת שינוי ותקווה לאחר הבחירות".

חבר הכנסת אילן גילאון בירך על האיחוד ומסר: "מברך את חבריי ושותפיי לדרך - ניצן, עמיר ואורלי. אני כבר הרבה זמן דוחף לשותפות הזו, שמציתה את להבת התקווה לחברה צודקת ולמדינה מתוקנת שואפת שלום. הציונות, הסוציאליזם ואחוות העמים - שוב על המפה, ובגדול. יאללה, מתחילים".

אמש אמרה אורלי לוי-אבקסיס כי אם האיחוד יצא לפועל - הוא יהיה חיבור טכני, ולא אידיאולוגי. "הסמכתי את ידו של יו"ר העבודה-גשר ושותפי, עמיר פרץ, לנהל מגעים עם מפלגות נוספות, כי עלינו צריכים לתפקד כ'מבוגר האחראי' של המערכה הפוליטית הזו", אמרה בריאיון לחדשות 12.

חברת הכנסת סתיו שפיר תקפה אתמול בריאיון לאולפן ynet את יו"ר מרצ הורוביץ וחברת הכנסת תמר זנדברג - והאשימה אותם ב"דיל" שהותיר אותה מחוץ לרשימה.

שפיר אמרה כי היא בחרה לעזוב את ביתה הפוליטי במפלגת העבודה כדי להציל את מרצ - אך שני הבכירים במרצ, לטענתה, החליטו על מהלך שישאיר אותה מחוץ לרשימה לכנסת. "התאכזבתי ונפגעתי מזה באופן אישי", אמרה. "מצביעים שהגיעו איתי גם נפגעו. עכשיו אני שמה את זה מאחוריי".

סתיו שפיר סתיו שפיר סתיו שפיר

בישיבת ההנהלה של מפלגת העבודה אתמול אמר ח"כ איציק שמולי כי "זו החלטה מפוכחת ואחראית שמתחייבת מהמציאות, ואני גאה שעלה בידיי להוביל לאימוץ הצעתי במלואה. במצב שבו שתי המפלגות קטנות ופריכות, הליכה לבד היא הימור מיותר על גורל המפלגה ועל הסיכוי לנצח. טוב שהדבר נמנע. על צוותי המו"מ להגיע בענייניות ותום לב כדי להשיג הסכמה מהירה. בידינו הדבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות