אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעי שמן יפוצו ב-4.5 מיליון שקל בתביעה על הטעיית משקיעים צילום: יריב כץ

משקיעי שמן יפוצו ב-4.5 מיליון שקל בתביעה על הטעיית משקיעים

הסכום ישולם על ידי חברת הביטוח במסגרת פשרה שהושגה בעקבות בקשה לתביעה ייצוגית נגד שמן, גבי אשכנזי ויוסי לוי

13.01.2020, 14:22 | תומר גנון

שופטי המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א אישרו היום (ב') הסדר פשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר חברת שמן נפט וגז לשעבר, גבי אשכנזי ומנכ"ל החברה לשעבר, יוסי לוי. במסגרת ההסדר, נקבע בפסק הדין, ישלמו החברה והנתבעים סכום של 4.5 מיליון שקל. בתשלום תישא חברת הביטוח של שמן. 

קראו עוד בכלכליסט

גבי אשכנזי, צילום: יריב כץ גבי אשכנזי | צילום: יריב כץ גבי אשכנזי, צילום: יריב כץ

במוקד התביעה שהגיש עו"ד יוגב חלפון, באמצעות עוה"ד רנן גרשט ואופיר נאור, ועמדה על 65 מיליון שקל, נטען ששמן פעלה בהטעיה ובמרמה, עת פרסמה הודעות אשר יצרו אמון אצל המשקיעים כי נמצא בקידוח של החברה נפט ברמה גבוהה. על פי הטענה, הדיווחים המטעים לכאורה פורסמו כאשר כבר היה בידי נושאי המשרה מידע שלילי ביחס לסיכויי הפקת הנפט בקידוח. אישור הפשרה מוחק את התביעה, כך שהטענות לא התבררו.

במסגרת הפשרה שאושרה נקבע כי מי שיהיה זכאי לקבל חלק מהפיצוי הם גופים מוסדיים ומשקיעים פרטיים מהם גויסו כספים בסכום של 30 מיליון שקל ביום 22.9.2013 וביום 23.9.2013. מתוך הסכום הכולל של הפשרה, ינוכה סכום של 300 אלף שקל לטובת התובע, וסכום נוסף של 825 אלף שקל כשכר טירחת עורכי הדין. מכאן שהפיצוי למשקיעים יעמוד בסופו של דבר על 3.375 מיליון שקל.

יוסי לוי, צילום: גיא אסיאג יוסי לוי | צילום: גיא אסיאג יוסי לוי, צילום: גיא אסיאג

"בבחינת הסדר הפשרה", כתב ראש ההרכב, סגן נשיא בית המשפט חאלד כבוב, "ייחסתי משקל לכך שההסדר כולל בתוכו פיצוי ודאי בהיקף הנאמד בכ-50% מהיקף הנזק המקסימלי שנגרם לחברי הקבוצה. סכום זה חושב לאחר בחינה שבוצעה על ידי פרופ' גלאי, שחוות דעתו צורפה לבקשה לאישור הסדר הפשרה. אף למעלה מכך, סכום הפיצוי צפוי להיות מועבר לחברי הקבוצה בתוך פרק זמן קצר יחסית".

את גבי אשכנזי ויוסי לוי ייצגו עורכי הדין דרור סברנסקי, נסי אנג׳ל כץ וצבי אגמון ממשרד אגמון ושות'. הם מסרו: "על פי הסכם הפשרה, תשלם חברת הביטוח הפניקס לחברי הקבוצה ולעורכי הדין שייצגו אותה את הסכום הכולל של 4.5 מליון שקל. התשלום על פי הסכם הפשרה יבוצע על ידי חברת הביטוח - ולא על ידי שמן או בעלי התפקידים בה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות