אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שווי המניות של צ'לסי קלינטון בחברת השקעות קטנה קפץ ל-9 מיליון דולר צילום: גטי

שווי המניות של צ'לסי קלינטון בחברת השקעות קטנה קפץ ל-9 מיליון דולר

קלינטון, בתם של הנשיא ומזכירת המדינה לשעבר, הצטרפה ב-2011 לדירקטוריון חברת ההשקעות באתרי אינטרנט של אחד התורמים של אמה הילארי; ההימור על טינדר ועל הסטרימינג בענן הקפיץ את שווי המניות בשנתיים האחרונות. צ'לסי קיבלה במקביל שכר שנתי של 50 אלף דולר על שירותיה

13.01.2020, 21:02 | שירות כלכליסט

צ'לסי קלינטון "אספה" 9 מיליון דולר מאז הצטרפה לדירקטוריון חברת ההשקעות באינטרנט IAC-InterActiveCorp, בשנת 2011.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של האתר העסקי barrons, בתם של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ומזכירת המדינה של ארה"ב לשעבר והמתמודדת לנשיאות 2016, הילארי קלינטון, קיבלה בחברה שכר דירקטורים של 50 אלף דולר לשנה. אך התגמול הגבוה באמת משתקף במניות שקיבלה, 250,000 מהן, עבור הצטרפותה לדירקטוריון.

צ צ'לסי קלינטון ואמה הילרי קלינטון | צילום: גטי צ

החברה שייכת לאחד האנשים החשובים בתעשיית הטלוויזיה והתקשורת האמריקאית, בארי דילר (Barry Diller), שהיה מהתורמים הבולטים של הילארי קלינטון בעבר. דילר היה ממייסדי קבוצת השידור של פוקס והוא בעל השליטה באקספדיה.

צ'לסי (39) דיווחה בחודש שעבר לרשות ניירות ערך האמריקאית ששווי המניות שבבעלותה עומד על 8.95 מיליון דולר. העלייה העיקרית בשווי המניות נרשמה בשנתיים האחרונות - IAC/InterActiveCorp מושקעת בשורה של אתרים אמריקאים בתחומי המדיה והשירותים, בין היתר בקבוצת אתרי השידוכים מאץ' (Match Group), הבעלים של טינדר, וכן באתרי Vimeo (תוכנות בענן, סטרימינג, גיימינג ועוד) ו-HomeAdvisor.

צ צ'לסי קלינטון דירקטורית IAC InterActiveCo | צילום: גטי צ

קלינטון היא בוגרת האוניברסיטאות סטנפורד, אוקספורד וקולומביה, והיא החלה את הקריירה המקצועית שלה בחברת הייעוץ מקינזי ובהמשך בחברת ההשקעות Avenue Capital Group.

לפי דיווח בפוליטיקו, ב-2013 ו-2014 הרוויחה צ'לסי 600 אלף דולר מעבודתה כפרשנית בערוץ NBC News. במרץ 2017 היא צורפה לדירקטוריון אקספדיה, עם שכר של שנתי של 250 אלף דולר - שם פגשה בדילר, בעל השליטה, המכהן גם כיו"ר הדירקטוריון.

קלינטון הבת נהנית במקביל משכר סופרים נאה על שורת ספרי הילדים שפרסמה ושרשמו הצלחה נאה. את האחרון שבהם, שיצא בשנה שעברה, כתבה יחד עם אמא שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות