אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לארי דיוויד הוא מיזנטרופ מלכותי צילום: yes

לארי דיוויד הוא מיזנטרופ מלכותי

דייוויד, האיש שמעיד על עצמו כי הוא שונא חיות “כמעט כמו שאני שונא בני אדם", חוזר בעונה חדשה של “תרגיע" במצב רוח קרבי במיוחד: מבזה את הנשיא טראמפ, מגחך על קרוב המשפחה ברני סנדרס וגם לא מפחד לפתוח חזית מול תנועת Metoo

15.01.2020, 08:08 | רותה קופפר

“תפסיק לשקר, יא מניאק", צועק לארי דייוויד כשהוא שומע את דונלד טראמפ מדבר בטלוויזיה. במקרה הזה לא מדובר בדייוויד, כשהוא מגלם את המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה”ב ברני סנדרס בתוכנית המערכונים הוותיקה "סטרדיי נייט לייב", וגם לא בדייוויד המגלם את עצמו, בגרסה הפיקטיבית שלה, בסדרה הנהדרת "תרגיע", שחוזרת כעת לעונה עשירית, ובה הוא נוגע גם לעניין הפוליטי בארצות הברית, אבל לא בדרך זו. לא, מדובר בלארי דייוויד בכבודו ובעצמו, בראיון שהוא מעניק למגזין הגברים GQ לקראת עליית הסדרה שלו ב־HBO ביום ראשון הקרוב.

לאחר שהוא צועק על הטלוויזיה, כיאה לגבר בן 72 כמותו, העיתונאי שואל אותו אם הוא לא חושש מלהביע את הדעות האלה בקאנטרי קלאב היוקרתי שבו הם יושבים, ובו נמצאים גם אנשים שתומכים בנשיא. "להיפך, בנוכחותם אני אומר את הדברים האלה בקול רם יותר", והמשיך "אם מישהו היה קונה את רשת החדשות פוקס הייתי מרגיש כמו שהרגשתי כשחומת ברלין נפלה. תחושה של אופוריה שהעולם עומד להשתנות". אם אפשר היה בכלל להעריך את לארי דייוויד יותר, הנה הוא נתן עוד סיבה.

מתוך העונה החדשה של “תרגיע“. “סדרה שהיא כמו חצ’קון שמופיע במפתיע“, צילום: yes מתוך העונה החדשה של “תרגיע“. “סדרה שהיא כמו חצ’קון שמופיע במפתיע“ | צילום: yes מתוך העונה החדשה של “תרגיע“. “סדרה שהיא כמו חצ’קון שמופיע במפתיע“, צילום: yes

למקרה ששכחנו, כי עברו שנתיים מאז העונה הקודמת של הסדרה, "תרגיע" היא סדרה של ועל לארי דייוויד — המגלם דמות מופרזת של עצמו, עם ביוגרפיה דומה. הוא יוצר "סיינפלד" לשעבר, שבשל ההצלחה חי בלוס אנג'לס, נוהג לפגוש את המנהל האישי שלו ג'ף גרין, נפגש עם חבריו, נמצא בקשר עם אשתו לשעבר, מגדיר מחדש את הכללים הלא כתובים של כל מה שמציק לנו בעולם, אבל אינו עושה סדרה חדשה על כל זה או על כלום. שיטת העבודה שלו היא אלתור על טקסטים המכתיבים סיטואציות. גם הפעם הוא עוסק בנושאים הכי נפיצים שנמצאים כעת על סדר היום האמריקאי, החברתי והפוליטי, שכמובן קשורים למהפכת Metoo, כשלארי מצליח לעשות זאת בדרכו אופיינית, כלומר תוך שהוא דורך על האצבעות הרגישות סביבו, באופן מביך וכמובן מאוד מצחיק (בעבר אפילו נכנס לקלחת המבעבעת של המזרח התיכון עם הפרק "עוף פלסטיני").

 

לארי דייוויד וה סנטור הדמוקרטי ברני סנדרס, צילום: Getty Images לארי דייוויד וה סנטור הדמוקרטי ברני סנדרס | צילום: Getty Images לארי דייוויד וה סנטור הדמוקרטי ברני סנדרס, צילום: Getty Images

 

לארי הפיקטיבי הוא מיזנטרופ מלכותי. הוא האלטר אגו שלו עצמו, ושל צופיו. באחד הראיונות הרבים לקראת עליית העונה החדשה ב־HBO (אצלנו בהוט, יס וסלקום) הוא נשאל על ידי מנחה תוכנית האירוח הלילית ג’ימי קימל אם הוא אוהב בעלי חיים. “אני שונא אותם כמעט כמו שאני שונא בני אדם”, הבהיר. “אני לא איש של חיות, ולא איש של אנשים. יש מעט מאוד אנשים כמוני. אולי 2% מכלל האוכלוסייה”. אלא שבשבוע שעבר נודע כי לארי האמיתי אימץ כלב וקרא לו ברני. אז כנראה שהוא בכל זאת מחבב בעלי חיים (ומי יודע אולי גם בני אדם).

ואם כבר הזכרנו אחוזים, ואת ברני, אז דייוויד לא רק מגלם את הסנטור ברני סנדרס, אחד המועמדים הדמוקרטים לנשיאות ארצות הברית, האיש שמזהה עצמו עם 99% הנאבקים באחוז האחד היחיד באוכלוסייה, הפריווילגי והעשיר באופן לא הוגן, אלא באחרונה גילה שהם קרובי משפחה. הם כנראה בני דודים מדרגה שנייה או שלישית. ב”טודיי שואו” של רשת אן.בי.סי נפגשו השניים בשבוע שעבר. שם אמר דייוויד לסנדרס כי הוא מודאג מכמה שהסנטור מצליח בסקרים, וכי אם ייבחר “זה יהיה נהדר בשביל המדינה, ואיום ונורא בשבילי”, זאת כי יצטרך לטוס לניו יורק ולהמשיך לגלם אותו לאורך זמן ב”סטרדיי נייט לייב”. על כך השיב לו סנדרס “בזכותי תהיה לך עבודה טובה למשך ארבע שנים, ואתה מתלונן”. (אולי זה החצי מיליארד דולר שנטפליקס משלמים לו ולשותפו ליצירת “סיינפלד”, ג’רי סיינפלד, על זכויות שידור הסדרה שיצרו יחד, שמאפשרים לו להיות בררן).

 , צילום: yes צילום: yes  , צילום: yes

הנימה של דייוויד וסנדרס היו כה דומים שהמנחה של התוכנית אמר בסרקזם “אין ביניהם שום קשר משפחתי”. בראיון אחר אמר דייוויד על הקשר הזה כי הם “מאותה מכורה”. כוונתו כנראה לאותה עיירה יהודית בפולין, שהורי השניים היגרו ממנה. עוד אזכור לאותו עבר משותף נשמע בעונה החדשה של “תרגיע” כשדייוויד מבקש מלאוורן קוקס, שחקנית שכמו רבים ממשתתפי הסדרה מופיעה בתפקיד אורח בתור עצמה, להציג אותו באירוע צדקה כאיש רנסאנס היודע שש שפות. “באמת, אתה דובר שש שפות?” היא מתפלאת. “לא, אני יודע שפה אחת, וכמה מלים ביידיש”, הוא משיב.

שלא כמו בסדרה בחיים לארי דייוויד הוא אבא לשתי בנות, אחת בת 25 והשנייה בת 23. הוא חי עם בת הזוג שלו אשלי אנדרווד מזה שנתיים. על הסט ומחוצה לו הוא לבוש במעין מדים קבועים הכוללים מכנסי ג’ינס, חולצת טריקו קצרה, מעליה אחת ארוכה ועליה סווטשירט עם קפוצ’ון, והוא נעול בסניקרס. בכתבת פרופיל רחבה עליו במגזין הגברים GQ מסופר כי הוא מאשר את כל המלתחה שלו בסדרה, ומשאיר אחר כך את הבגדים אצלו. “בהיותו בן של סוחר בתחום ההלבשה יש לו עין של חייט. הבדיחה הראשונה ב’סיינפלד’ היתה על כפתורים הממוקמים על חולצה, והבדיחה הראשונה ב’תרגיע’ היתה על מכנסיים שגזורים באופן שמדמה זקפה. משקפי ‘אוליבר פיפלז’ שלו מזמן נהפכו לסמל היכר. הוא מרכיב אותו דגם משנות ה־90 והם היו הדבר הראשון שבחר להציל כאשר השריפות בלוס אנג’לס חייבו אותו לפנות את ביתו”, נכתב ב־GQ.

בעונה החדשה — שבסופה יהיו לסדרה 100 פרקים בסך הכל — ישתתפו לצד השחקנים הקבועים טד דנסון, שריל היינס, ג’יי.בי סמוב, ג’ף גרלין, סוזי אסמן וריצ’רד לואיס, גם אורחים כמו לאוורן קוקס (“כתום זה השחור החדש”) וכן ג’ון האם (“מד מן”) וג’יין קראקובסקי (“רוק 30” ו”קימי שמידט”). אפשר לספר כי בנוסף להסתבכויות שלו הקשורות לענייני השעה, הוא גם לוקח על עצמו פרויקט חדש שעליו הוא מיד מתחרט, אבל לא נפרט יותר מזה. כמו כן, גם אם העונה הזאת אמורה להיות האחרונה את זאת לא נדע, כי בניגוד לפרק הסיום של “סיינפלד”, שדייוויד יודע כי עורר אכזבה בקרב הצופים, את הסדרה הזאת הוא יסיים ללא כל טקס.

“לארי רוצה שכל פרק של תוכניתו יהיה כמו חצ’קון”, אומר ג’ף שייפר, המפיק הראשי של “תרגיע”, שהיה בצוות של “סיינפלד”, ועובד עם דייוויד על הסדרה הזאת מהעונה הראשונה. “אין לך מושג שהוא אמור להופיע, פשוט מתעוררים בבוקר, והוא שם”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות