אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוחנן לוקר נבחר לתפקיד יו''ר שירותי בריאות כללית צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

יוחנן לוקר נבחר לתפקיד יו''ר שירותי בריאות כללית

לוקר היה בעבר מזכירו הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאחר מכן כיהן כיו"ר כיל. לוקר מחליף את אלי אדמוני, שעמד בראש קופת החולים ב-15 השנים האחרונות

14.01.2020, 20:09 | אדריאן פילוט

יוחנן לוקר, מי שהיה מזכיר הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו וכיהן עד לפני כמה חודשים כיושב ראש הדירקטוריון של כיל נבחר ליושב ראש שירותי בריאות כללית, כך נודע לכלכליסט.

לוקר יחליף את היו''ר המיתולוגי, אלי אדמוני, שצפוי לפרוש מתפקידו ברבעון הנוכחי.

לוקר גבר על מועמדים כמו פרופ' שלמה מור יוסף, אשר כיהן כמנכ"ל ביטוח לאומי ומנכ"ל הדסה,וגם על פרופ' יעקב יהב, שמכהן מאז 2017 כחבר דירקטוריון הכללית. יהב כיהן גם כמנהל בתי החולים "קפלן" ו"הרצפלד" בין השנים 2007 ועד 2016; כמנהל בית חולים "בילינסון" בין השנים 1997 ועד 2007 וכסגן סגן מנהל בית החולים "שיבא" (תל–השומר) 1990 ועד 1997.

שם נוסף שהוזכר הוא זה של פרופ' רבקה כרמי, רופאת ילדים וגנטיקאית, שכיהנה עד סוף 2018 כנשיאת אוניברסיטת בן גוריון בנגב. לוקר, הוא המועמד היחיד ללא נסיון בתחום הרפואה.

יוחנן לוקר , צילום: עמית שעל יוחנן לוקר | צילום: עמית שעל יוחנן לוקר , צילום: עמית שעל

בעקבות הבחירה בו, אמר לוקר: "אני מודה לוועדה על הבחירה והאמון הרב שניתן בי, וגאה על האפשרות לתרום ולהשפיע על שירותי הבריאות הניתנים לאזרחי ישראל בקהילה ובבתי החולים. כללית היא ללא ספק ארגון הבריאות המוביל והחשוב בארץ שימשיך לעצב ולהוביל את מערכת הבריאות בישראל".

לפני חודשיים נחשף ב"כלכליסט" כי אדמוני החל לקיים מגעים חשאים המיועדים להקמת קרן שתשקיע בטכנולוגיית בריאות (HEALTH-TECH) ורפואה דיגיטלית, זאת לקראת פרישתו הצפויה כאשר מספר גורמים בכירים במערכת כבר השיבו בחיוב ליוזמה הזאת וביקשו לקחת חלק אם וכאשר היא תכרום עור וגידים.

אדמוני, המכהן כיו''ר הדירקטוריון בפועל זה כ-15 שנה, החל לנהל את המגעים מול גופים מוסדיים בארץ אך גם מחו"ל, כאשר המטרה היא להקים גוף השקעה שישקיע במכשור רפואי ובטכנולוגיות שמטרתן שיפור רפואה בקהילה (מרפאות של הקופות החולים) וזאת על מנת לשפר את יעילותם של גופים המספקים שירותי בריאות כגון הכללית.

עוד נודע כי באופן ספציפי יותר, הבחינה נעשית סביב פיתוחים טכנולוגים שיאפשרו מהרופאים "בקו ראשון", אלו שמגיעים למגע ישיר עם המטופל, לשפר את הטיפול ולהרחיב את הרפואה הדיגיטלית. אדמוני הסביר אז כי הוא זה שקיבל את הפניות להקמת הקרן ולא הוא זה שיזם אותן והוא עדיין כל כולו מרוכז בעבודתו בקופה הגדולה ביותר במערכת אשר מבטחת כ-54% מסך המבוטחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות