אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה להפקדה תוכנית ל-4,300 יח"ד במזרח חדרה

אושרה להפקדה תוכנית ל-4,300 יח"ד במזרח חדרה

התוכנית תיבנה בהמשך לשכנות "אקו פארק" ותשתרע על שטח של כ-650 דונם; היזמים העיקריים בתוכנית הן החברות שיכון ובינוי וי.ח.דימרי אשר רכשו את הקרקעות מיורשים של מייסדי העיר; הבניה תכלול 1,200 דירות קטנות ובנייה להשכרה ארוכת טווח

15.01.2020, 16:00 | דותן לוי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז חיפה, בראשות איתמר בן דוד, הפקידה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בחדרה שתקרא "שכונת הפארק – מרכז". התוכנית ממוקמת מזרחית למרכז העיר חדרה, על שטח של כ-650 דונם, וממשיכה את הפיתוח של שכונת "אקו פארק" הקיימת הגובלת בה מצפון.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתוכנית שמרביתה על קרקעות פרטיים שהיו בבעלות יורשים של מייסדי העיר חדרה ונרכשו על ידי חברות נדל"ן, חלקן במכירה ישירה וחלקן במסגרת חתימה על עסקאות קומבינציה. בין היזמים הבולטים ניתן לציין את חברת שיכון ובינוי שמחזיקה בקרקע לכ-1,000 יח"ד, וכן את חברת י.ח.דימרי אשר מחזיקה בקרקע ישירות ובמסגרת עסקת קומבינציה (כ-62% מקרקעות התוכנית) ובהיקף של כ-2,650 יח"ד.

הדמיית "שכונת הפארק – מרכז" הדמיית "שכונת הפארק – מרכז" הדמיית "שכונת הפארק – מרכז"

התוכנית כוללת כ-4,300 יחידות דיור בבנייה של 9-30 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-1,200 יוקצו עבור דירות קטנות. כמו כן, התוכנית תאפשר בתחומה גם דירות עבור השכרה לטווח ארוך. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מקצה כ-150 דונם לצורכי ציבור ובכללם קרקע לקריית חינוך גדולה שתשמש את כלל העיר, כ-2,000 מ"ר

עבור שטחי תעסוקה, כ-10,000 מ"ר עבור שטחי מסחר וכן במרכז התוכנית מתוכנן פארק שישתרע על שטח של 52 דונם, הממשיך את הפארק בשכונה הקיימת מצפון.

מתכננת מחוז חיפה, ליאת פלד: "מדובר בתוכנית הממוקמת על שטח המיועד לפיתוח בתוכנית המתאר של חדרה. התוכנית תייצר סביבת מגורים איכותית למגוון רחב של אוכלוסיות. כמו כן, התוכנית כוללת נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) המשתלב במערך התחבורה הציבורית האזורי וכן מעודדת הליכה ברגל ורכיבה על אופניים".

התוכנית נערכה על ידי משרדי האדריכלים גיורא גור ושות', מן-שנער ופינצי רווה לונדון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות