אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועמ"ש הכנסת לבג"ץ: לדחות עתירת הליכוד - טענת "ניגוד העניינים" משוללת יסוד צילומים: אוהד צויגנברג, עומר מסינגר

יועמ"ש הכנסת לבג"ץ: לדחות עתירת הליכוד - טענת "ניגוד העניינים" משוללת יסוד

לדברי איל ינון, טענת המפלגה לניגוד עניינים בנושא פרסומה של חוות דעתו, המאפשרת להקים ועדה שתדון בחסינות נתניהו - הינה "משוללת כל יסוד", בין היתר משום שעוסקת בנושאים פנים-פרלמנטריים מובהקים הקודמים לדיון בבקשת החסינות עצמה, ואשר ליועמ"ש אין עמדה בהם

15.01.2020, 18:21 | צבי זרחיה

היועץ המשפטי לכנסת איל ינון, עתר היום (ד') לבג"ץ בבקשה לדחות את עתירת ח"כ מיקי זוהר ומפלגת הליכוד נגד פרסומה של חוות דעתו, המאפשרת להקים ועדת כנסת שתוכל לדון בחסינות נתניהו.

זאת, בשל טענה לניגוד עניינים שבו הוא כביכול מצוי, לטענת העותרים, נוכח העובדה שבת זוגו משמשת כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט פלילי) והייתה מעורבת בתיקי נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

בג"ץ סירב ביום ראשון לעכב את חוות דעתו של ינון, המאפשרת להקים ועדת כנסת שתוכל לדון בחסינות נתניהו בתקופת פגרת בחירות.

מימין: היועמ”ש לכנסת איל ינון וח”כ מיקי זוהר, צילומים: אוהד צויגנברג, עומר מסינגר מימין: היועמ”ש לכנסת איל ינון וח”כ מיקי זוהר | צילומים: אוהד צויגנברג, עומר מסינגר מימין: היועמ”ש לכנסת איל ינון וח”כ מיקי זוהר, צילומים: אוהד צויגנברג, עומר מסינגר

בתגובת היועץ המשפטי לכנסת ינון הובהר כי טענת "ניגוד העניינים" משוללת כל יסוד וזאת משום שחוות הדעת אינה עוסקת כלל בשיקול הדעת של היועץ המשפטי לממשלה וצוותו במסגרת ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, והן משום שאינה עוסקת בפרוצדורה של דיוני החסינות עצמם שיתקיימו בוועדת הכנסת (ככל שתוקם).

לדבריו, חוות הדעת עוסקת בנושאים פנים-פרלמנטריים מובהקים, הקודמים לדיון בבקשת החסינות עצמה, ואשר לייעוץ המשפטי לממשלה אין עמדה בהם.

עוד צוין בתגובה כי טענת "ניגוד העניינים" הועלתה רק לאחר הוצאת חוות דעת שמסקנתה אינה לשביעות רצונם של העותרים, וזאת על אף שכל הפרטים הרלוונטיים לניגוד העניינים הנטען פורסמו בציבור פעמים רבות בהקשרים שונים בעבר ומוכרים היטב לעותרים.

לטענתו, עובדה זו מעידה על כך שכל מטרתה של הטענה היא לפגוע בלגיטימיות של מוסד היועץ המשפטי לכנסת ולהרתיעו באופן אישי מלמלא את תפקידו לפי מיטב שיפוטו וללא חשש, ולנסות בדרך זו להביא לביטולה של חוות הדעת.

כפי שהודיע היועץ המשפטי לכנסת עוד בטרם הוגשה העתירה, למען הזהירות ובשל החשש ממראית עין של ניגוד עניינים, לא היה בכוונתו מלכתחילה להשתתף או לעסוק בדיוני החסינות עצמם, לרבות בשאלות הפרוצדורליות שיתעוררו במהלך דיונים אלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות