אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרץ נשבר: איחוד בימין בראשות בנט, ללא בן גביר צילומים: יריב כץ, אוראל כהן

פרץ נשבר: איחוד בימין בראשות בנט, ללא בן גביר

פארסת הימין נגמרה ברגע האחרון עם הסכם לריצה משותפת של הימין החדש, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, בלי עוצמה לישראל. רגע לפני הפגישה אצל נתניהו רפי פרץ עוד צייץ "מילה זו מילה" - ומיד מחק

15.01.2020, 22:51 | מורן אזולאי ועמיחי אתאלי
למרות שהצהיר כי ירוץ יחד עם איתמר בו גביר ועוצמה יהודית, יו"ר הבית היהודי רפי פרץ השתכנע לחבור לנפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ' ברשימה מאוחדת. השינוי הגיע בעקבות הפגישה שנערכה הערב (רביעי) בין בנט ופרץ לראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו. גם הרב חיים דרוקמן, מראשי הציונות הדתית, הוזמן ללשכת רה"מ. לבית היהודי הוצע בתחילה את המקומות 7,2 ו-8 ברשימה המאוחדת - אך עדיין לא ברור איך תיראה הרשימה הסופית.

קראו עוד בכלכליסט

לפני תחילת הפגישה עם נתניהו צייץ פרץ בטוויטר: "מילה זו מילה" - אך מחק את הציוץ כעבור כשתי דקות. קודם לכן, אמר שר התיירות יריב לוין במעמד הגשת רשימת הליכוד לכנסת כי "ההתנהגות של מפלגות הציונות הדתית חסרת אחריות. פעם שלישית. זו ההכרעה שמונחת לפתחם - האם מה שחשוב זה האגו או ארץ ישראל? הגיע הזמן שיגלו אחריות. נשארה רק שעה".

בזמן הפגישה פרסם בנט הבהרה בעמוד הפייסבוק שלו: "הקריאה של הליכוד כלפיי להכניס לרשימה בהנהגתי את איתמר בן גביר אינה ראויה. חבריי בליכוד, אם אתם כל כך רוצים אותו, שריינו אותו אצלכם".

בנט יצא פעם נוספת נגד הקריאות של מפלגת הליכוד לאיחוד בין הימין החדש לבית היהודי, וכתב כי "כיושב ראש מפלגת הימין החדש שמתמודדת לכנסת וכשר החינוך לשעבר של מדינת ישראל, לא אכלול ברשימה שלי מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם אשר רצח 29 איש חפים מפשע", כתב בנט על תמונתו של הרוצח ברוך גולדשטיין בביתו של בן גביר.

פרץ ובנט, צילומים: יריב כץ, אוראל כהן פרץ ובנט | צילומים: יריב כץ, אוראל כהן פרץ ובנט, צילומים: יריב כץ, אוראל כהן

בנט ציין כי "זה כל-כך מובן מאליו, שאני נדהם שאני נדרש להסביר זאת בכלל. לא אכפת לי כמה ילחצו עליי, זה בכלל לא עולה על דעתי. זה לא יקרה וזו החלטתי הסופית". "אם בן גביר יחליט בכל זאת לרוץ", הוסיף בנט, "ראש הממשלה יבהיר לציבור שהפעם שאין לבן גביר שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה".

בתגובה לפוסט של בנט, אמר בן גביר כי הוא מתנגד לפגיעה בחפים ומפשע, ו"לאור העובדה שגורל עם ישראל וארץ ישראל מונח על כף המאזניים ועל הפרק סכנה של הקמת ממשלה שתגרש יהודים מהבית, אני מודיע כי לטובת האחדות וניצחון הימין בבחירות אני מסיר את התמונה בסלון".

גורמים בסביבתו של פרץ אמרו כי "השר עשה מאמצים בשעות האחרונות לשכנע את איתמר להוריד את התמונה התלויה בביתו. כעת, לאחר הודעת בן גביר האחריות לעתיד הציונות הדתית, לעתיד הימין, ולעתיד ארץ ישראל מונחת לפתחו של נפתלי בנט".

בשיחה שהתקיימה אתמול בבוקר בין נתניהו ובנט הבהיר רה"מ לשר הביטחון שמונה לפני חודשיים בלבד כי אם לא יתבצע לבסוף חיבור גדול של כל מפלגות הימין - הדבר עלול לעלות לו בתפקידו כשר הביטחון. בשני הצדדים אמרו כי האמירה לא הוצגה כאולטימטום אלא כהבהרה לבנט על כך שמערכת הבחירות תייצר דינמיקה של יריבות שבמסגרתה בנט לא יוכל להישאר בתפקיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות