אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משוויץ ועד ישראל: רשימת המדינות הטובות בעולם צילום: שאטרסטוק

משוויץ ועד ישראל: רשימת המדינות הטובות בעולם

שוויץ היא המדינה הטובה בעולם לשנת 2020, זו השנה הרביעית ברציפות - כך עולה מסקר חדש שמתפרסם ב-US News ובדק תפיסות חיים של 73 לאומים שונים לפי קטגוריות שונות. ארה"ב מובילה בקטגוריית המדינות החזקות ואילו דנמרק בראש בקטגוריית הפתיחות לנשים. ומה לגבי ישראל?

16.01.2020, 21:03 | שירות כלכליסט

שוויץ ממשיכה להיות מדורגת בראש רשימת המדינות הטובות ביותר בעולם לשנת 2020, כך לפי דו"ח של קבוצת הייעוץ האסטרטגי BAV ואוניברסיטת פנסילבניה. זאת השנה הרביעית ברציפות בה שוויץ זוכה בתואר.

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח שמתפרסם במגזין US news & world report סקר יותר מ-20 אלף עסקים מובילים, אנשים מהמעמד הבינוני והגבוה - בעלי השכלה גבוהה ואזרחים המייצגים את מדינותיהם. הסקר ניתח תפיסות חיים של 73 לאומים שונים לאורך מגוון רחב של נושאים, ביניהם השפעה כלכלית, כוח צבאי, חינוך ואיכות חיים.

"המטרה של דו"ח המדינות הטובות בעולם היא להבין איך תפיסות גלובאליות קשורות להשקעות, יצוא ותיירות במדינה", אמר דיוויד רייבשטיין, פרופסור לשיווק בבית הספר וורטון שבאוניברסיטת פנסילבניה.

הסוקרים בדקו את תפיסת עולמם של מקומיים לגבי זכויות אדם, גיוון חברתי, קיימות ואמינות במדינות הנסקרות. מלבד הניקוד הכולל של רשימת המדינות הטובות ביותר, הדו"ח מדרג את המדינות לפי קטגוריות שונות:

כך למשל, בקטגוריית המדינות החזקות בעולם ניצבת ארה"ב בראש, ואחריה במקום השני רוסיה ובמקום השלישי - סין.

הנייבי סילז. ארה"ב בראש המדינות החזקות בעולם, צילום: navyseals.com הנייבי סילז. ארה"ב בראש המדינות החזקות בעולם | צילום: navyseals.com הנייבי סילז. ארה"ב בראש המדינות החזקות בעולם, צילום: navyseals.com

בקטגוריית המדינות הפתוחות לעסקים מגיעה תאילנד למקום הראשון ואחריה מלזיה וסין.

בקטגוריית איכות חיים קנדה היא במקום הראשון ואחריה שתי הסקנדינביות - דנמרק ושבדיה בהתאמה.

בקטגוריית פתיחות לנשים יש שליטה אירופאית כשדנמרק במקום הראשון, שבדיה שנייה והולנד ניצבת במקום השלישי.

בקטגוריית שמירה על איכות הסביבה שבדיה במקום הראשון, אחריה שוויץ ובמקום השלישי פינלנד.

ומה עם ישראל?

בדירוג המדינות הטובות נמצאת ישראל במקום ה-29 (מתוך 73), ללא שינוי מאשתקד.

בדירוגים הפנימיים מתחלק מיקומה של ישראל בעולם באופן הבא – היא מקבלת ציון נמוך מאוד (62 מתוך 73) בפתיחות לעסקים, מקום גבוה מאוד (שמיני בעולם) בדירוג העוצמה של המדינה, איכות חיים – במקום 46 ומקום גבוה – 15 – בקטגוריית הכלכלות שנמצאות בצמיחה בדירוג העולמי.

תל אביב. ישראל במקום ה-29, צילום: יאיר שגיא תל אביב. ישראל במקום ה-29 | צילום: יאיר שגיא תל אביב. ישראל במקום ה-29, צילום: יאיר שגיא

במקומות האחרונים מבין 73 המדינות שנבדקו נמצאות עומן, סרביה ולבנון, במקום האחרון (עירק איראן וסוריה לא נכללות כלל בדירוג).

ע"פ הסקר - אלה 10 המדינות הטובות בעולם:

מקום 10. נורבגיה

אוסלו, צילום: rockstart.com אוסלו | צילום: rockstart.com אוסלו, צילום: rockstart.com

מקום 9. הולנד

 

האג, צילום: wiki.traveldiv האג | צילום: wiki.traveldiv האג, צילום: wiki.traveldiv

מקום 8. שבדיה

שטוקהולם, צילום: שאטרסטוק שטוקהולם | צילום: שאטרסטוק שטוקהולם, צילום: שאטרסטוק

מקום 7. ארצות הברית

ניו יורק, צילום: jdsdevelopment ניו יורק | צילום: jdsdevelopment ניו יורק, צילום: jdsdevelopment

מקום 6. בריטניה

 

לונדון, צילום: שאטרסטוק לונדון | צילום: שאטרסטוק לונדון, צילום: שאטרסטוק

מקום 5. אוסטרליה

סידני, צילום:  timesofindia סידני | צילום: timesofindia סידני, צילום:  timesofindia

מקום 4. גרמניה

המבורג, צילום: שאטרסטוק המבורג | צילום: שאטרסטוק המבורג, צילום: שאטרסטוק

מקום 3. יפן

 

טוקיו, צילום: שאטרסטוק טוקיו | צילום: שאטרסטוק טוקיו, צילום: שאטרסטוק

מקום 2. קנדה

 

וונקובר, צילום: שאטרסתוק וונקובר | צילום: שאטרסתוק וונקובר, צילום: שאטרסתוק

מקום 1. שוויץ

ציריך, צילום: שאטרסטוק ציריך | צילום: שאטרסטוק ציריך, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
14
רוסיה לכל אורך ההיסטוריה התמודדה עם מלחמות, מהפכות, כיבושים, פלישות, דיקטטורות, סנקציות, בריחת מוחות, מזג אוויר קיצוני, התמרדויות, אם לא כל הבעיות היא הייתה המדינה הכי טובה בעולם. אם היא הייתה שקטה כמו שוודיה ודמוקרטית כמו ארצות הברית, אם זו מילת המפתח, אגב אני רציני לגבי זה ואני גןט מסכים איתך, 2 המדינות היו יכולות להיות הרבה יותר טובות אבל מה לעשות שעם אם לא הולכים למכולת.
אביתר  |  28.03.21
35.
ל8
מדינה בכחמתה תתן לאזרחים את החיים הטובים שאפשר,שוויץ היא דוגמה למדינה שאוהבת את אזרחיה, והם אוהבים אותה חזרה, ישראל היא מדינת העם למען המדינה, למרות שאם בודקים מה משמעותה של מדינה מבינים שהמדינה אמורה לשרת את האינטרס של העם. שוויץ אכן עונה על ההגדרה של מדינה, ישראל היא יותר כמו מפעל, הפועלים מייצרים הכול למפעל בתנאים סבירים, ואז מקבלים משכורת סבירה. שוויץ היא כמו חברת הייטק, תנאים מצוינים, משכורת מצויינת. זה דאתה דגנרט ולא שמעת על התעשייה השוויצרית זו בורות.
םי  |  15.07.20
33.
החיים באמריקה טובים
אם מתרחקים מניו יורק וקליפורניה אפשר למצוא ערים איכותיות ובטוחות עם חינוך ציבורי מצויין. התחבורה טובה, הרכבים והדלק זולים מאוד, הבתים גדולים ובמחירים מצחיקים יחסית לארץ ואם שני בני הזוג עובדים אפשר להשיג הכל, בתים גדולים, רכבים, חופשות במקסיקו והוואי. השירות כאן חלומי, הכל בסול ואפשר להחזיר הכל בלי שאלות. לקח לנו חודשיים למצוא בית, לקבל משכנתא, לסגור חוזה ולקבל מפתח. השוק הפרטי עובד ביעילות מדהימה. אמריקה היא גן עדן אם יש לך כסף. ישראל גן עדן רק לעניים ובטלנים. מי שעובד ממן את השטר,
חנן משקפת  |  19.01.20
לכל התגובות