אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדיין על ווינדוס 7? כך תעברו בחינם לווינדוס 10 צילום: שאטרסטוק

מדריך כלכליסט

עדיין על ווינדוס 7? כך תעברו בחינם לווינדוס 10

מיקרוסופט חיסלה את התמיכה בווינדוס 7 השבוע וכך אם אתם רוצים לשמור על המערכת שלכם מעודכנת תיאלצו לעבור לגרסה חדישה יותר. רכישת ווינדוס 10 עולה בד''כ כסף, אך ישנה עוד אפשרות חינמית וחוקית לחלוטין לבצע את השדרוג

17.01.2020, 18:18 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט סיימה סופית את התמיכה הרשמית בווינדוס 7 ב-14 בינואר 2020, זאת אומרת השבוע. מבחינת המשתמשים זה אומר שאם אתם לא משלמים בנפרד לא תקבלו עדכוני אבטחה או תיקונים ושאר התחזוקה השוטפת. אני יכול להבין שהחזקתם את ווינדוס 7 עד כה, זאת מערכת הפעלה משובחת, אך אני מבטיח לכם שלמעט אם יש לכם צורך ייעודי בשימוש בה - כגון תוכנה או שירות שעובד רק עליה - ווינדוס 10 כיום היא מערכת מצוינת ולא פחות יציבה מ-7.

קראו עוד בכלכליסט

ואולם כדי להשתדרג ל-10 שלא במסגרת רכישת מחשב חדש צריך לשלם והמחיר אינו שווה לכל נפש. במיוחד אם אתם סטודנטים או צעירים, או סתם לא מוכנים לשלם פרמיה על מערכת ההפעלה. בתחילת הדרך כשמיקרוסופט החלה להפיץ את ווינדוס 10 היא איפשרה לכל מי שרצה והיה בעל רישיון של גרסה קודמת של ווינדוס לשדרג בחינם לגרסה המקבילה במערכת החדשה. כך למשל אם היה לכם ווינדוס 7 פרו יכולתם לשדרג לווינדוס 10 פרו.

אהלן ווינדוס 10, צילום: Microsoft אהלן ווינדוס 10 | צילום: Microsoft אהלן ווינדוס 10, צילום: Microsoft

התכנית הזו - Get Windows 10 (GWX) initiative - נמשכה במשך כמה חודשים, אך ברגע שמיקרוסופט העריכה שהציבור בשל למערכת החדשה היא חוסלה. או שלא ממש. מסתבר שמיקרוסופט לא ממש ביטלה אותה ושישנה עדיין דרך לבצע את השדרוג דרכה. היא חוקית לחלוטין ופועלת מצוין כך לפי הדיווח של אתר IGN.


1. פיתחו את הדפדפן במחשב שתרצו לשדרג והיכנסו לאתר ווינדוס 10 הזה ובו ביחרו "Download tool now"

2. הריצו את הקובץ שזה עתה הורדתם למחשב

3. בתפריט שיופיע ביחרו את האפשרות "Upgrade this PC now" ועיקבו אחרי ההוראות

4. שבו בצד, הירגעו והכינו או קפה או ספר טוב, התהליך אורך בממוצע כשעה ואמור לעבוד לרוב המשתמשים.

כמה סייגים עם זאת, מחשבים ותצורות יש כמו חול על שפת הים. השיטה לעיל עובדת כעיקרון באופן חלק אם יש לכם רישיון ווינדוס חוקי ומחשב תקין. עותקים לא מופעלים (שלא עברו אקטיבציה), פיראטיים (פרוצים) או שקיבלתם מהשכן-טכנאי-חבר-חנות שכונתית כנראה שלא יעבדו או יעשו בעיות. השדרוג עובד רק לגרסאות הצרכניות של ווינדוס 7 או 8 הום, פרו או Ultimate. גם אם אתם משתמשים בגרסאות ארגוניות (Enterprise) זה לא יעבוד.

המלצה נוספת היא לדאוג לעדכן את כל הדרייברים, BIOS או גרסאות התוכנות שמותקנות על המחשב. היכנסו ל-Windows Update ובצעו עדכון של כל מה שניתן. הסירו תוכנות אבטחת מידע חיצוניות והשתמשו במשך ההתקנה בגרסאות המובנות של ווינדוס דיפנדר. בנוסף הסירו כל התקן חיצוני - כוננים, דיסק און קי או תחנות עגינה. וכמובן לסיום ההמלצה שלנו היא שאם אתם לא בטוחים בעצמכם או במחשב הימנעו מלקחת סיכונים מיותרים ולכו על השיטה הבדוקה של קנייה והתקנה רגילה או היעזרו במישהו שכן מבין. בהצלחה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות