אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארבע חברות תבעו את פייסבוק: "התנהגות לא תחרותית" צילום: Bloomberg

ארבע חברות תבעו את פייסבוק: "התנהגות לא תחרותית"

לפי התביעה שהוגשה לבית משפט פדרלי בארה"ב, הרשת החברתית מנעה באופן בלתי הולם ממפתחים גישה לפלטפורמה שלה, במטרה לפגוע במתחרים פוטנציאליים

17.01.2020, 16:58 | שירות כלכליסט
ארבע חברות תבעו אתמול (ה') את פייסבוק בבית משפט פדרלי בארצות הברית, באשמת התנהגות לא תחרותית, לכאורה. התובעות טוענות שהרשת החברתית מנעה גישה לפלטפורמה שלה ממפתחים, באופן לא הולם, במטרה לפגוע במתחרים פוטנציאליים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, לפי דו"ח מבית המשפט המחוזי של צפון קליפורניה, התובעים ביקשו להגיש תביעה ייצוגית מבלי לציין את ערך הנזק. יאבר בארת'ה, שותף במשרד עורכי הדין Pierece Bainbridge, ויועץ בכיר בתיק, אמר: "פייסבוק ניצבה מול איום קיומי מצד אפליקציות מובייל, ולמרות שיכלה להתחרות על כשרונה, היא בחרה במקום זאת להשתמש בכוחה, על מנת לחסל את מתחרותיה בכוונה".

הדו"ח מהווה הסלמה במלחמתה של פייסבוק בחברות פיתוח אפליקציות קטנות שבנו את עצמן בהסתמך על גישה למאגר המשתמשים שלה. פייסבוק מנעה גישה מכמה אפליקציות כבר ב-2012. אלפי עמודים של מיילים פנימיים ומפלילים צצו מתביעה דומה שהוגשה על ידי Six4Three, מפתחת של אפליקציית תמונות ביקיני שנסגרה. פייסבוק תיארה את התיק בעניינה כחסר בסיס.

בנוסף, ניצבת הרשת החברתית מול מספר חקירות, בעקבות הפרת חוקים הנוגעים בהגבלים עסקיים, שהוגשו על ידי רגולטורים ברחבי העולם.

מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: Bloomberg מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג | צילום: Bloomberg מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: Bloomberg

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות