אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאשא ביטון נשארת בשיכון, יצחק כהן באוצר, משולם נהרי עובר לרווחה צילום: יעל אורבך

בחירות 2020

שאשא ביטון נשארת בשיכון, יצחק כהן באוצר, משולם נהרי עובר לרווחה

הסיבה - אם תתפטר מהמשרד לא תוכל להתמנות כשרת הרווחה בממשלת המעבר. כתוצאה מכך, סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן שהיה מיועד להתמנות כשר הבינוי והשיכון ויתר על המינוי. ח"כ משולם נהרי מש"ס ימונה כסגן שר הרווחה

17.01.2020, 17:46 | צבי זרחיה

שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון נשארת בתפקידה, מאחר שאם תתפטר מהמשרד לא תוכל להתמנות כשרת הרווחה בממשלת המעבר. כתוצאה מכך, סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן שהיה מיועד להתמנות כשר הבינוי והשיכון ויתר על המינוי ויישאר באוצר. ואילו ח"כ משולם נהרי מש"ס ימונה כסגן שר הרווחה.

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו יצטרך למנות בקרוב שר רווחה חדש, שר תפוצות חדש ושר חקלאות חדש. במקור תוכנן מעברה של שאשא ביטון למשרד העבודה והרווחה כדי שש"ס שדרשה את התיק לא תהיה מופקדת על מתן היתרי עבודה בשבת. נתניהו הודיע לפני עשרה ימים שסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי תמונה לשרת התפוצות וכי דוד ביטן ימונה לשר החקלאות. ביטן הודיע בשבוע שעבר שהוא מוותר על המינוי.

יפעת שאשא ביטון, צילום: יעל אורבך יפעת שאשא ביטון | צילום: יעל אורבך יפעת שאשא ביטון, צילום: יעל אורבך

סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן מש"ס, הודיע הבוקר (ו׳) ליו"ר שס, השר אריה דרעי, כי הוא מוותר כאמור על מינויו לתפקיד שר הבינוי והשיכון, משום שמינויו יחייב את פיטורי שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא ביטון. אם השרה שאשא ביטון היתה מועברת מתפקידה, היא לא היתה יכולה להתמנות לתפקיד שרה במשרד אחר, בשל ממשלת המעבר.

כהן אמר: "לא רציתי שמינויי יהיה על חשבון פיטוריה של השרה שאשא ביטון. זו לא דרכי ובניגוד לאופיי. אני מעדיף להמשיך במשרד האוצר ולקדם יוזמות ופעולות למען כלל הציבור בישראל". בנוסף, הוחלט היום כי ח"כ משולם נהרי, סגן שר הפנים, ימונה לסגן שר העבודה והרווחה עם סמכויות נרחבות, בדגש על טיפול באוכלוסיות מוחלשות.

כזכור, לפני שמונה ימים מתחו שופטי בג"ץ ביקורת על מינוי שרים בממשלת מעבר ואמרו שלא ניתן למנות שרים בלי די. מפסיקת בג"ץ עולה כי הוא מבקר התפטרות של שר בממשלה ומינויו לתפקיד אחר. כתוצאה מכך לא ניתן היה למנות את שאשא ביטון לשרת הרווחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות