אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קל אוטו יוצאת מנתב"ג: בקרוב ייצא מכרז חדש לחברת השכרת רכב צילום: יסמין גיל

בלעדי

קל אוטו יוצאת מנתב"ג: בקרוב ייצא מכרז חדש לחברת השכרת רכב

חברת השכרת הרכבים שנרכשה ע"י קרסו הודיעה בשבוע שעבר שלא תמשיך לפעול בשדה עקב רווחיות נמוכה; בעקבות זאת, רשות שדות התעופה תודיע בקרוב על פתיחת המכרז שהוא היקר בישראל, להשכרת רכב בנתב"ג

19.01.2020, 10:34 | תומר הדר

רשות שדות התעופה תודיע בקרוב על מכרז להכנסת חברת השכרת רכב חדשה לנתב"ג.

זאת אחרי שבשבוע שעבר חברת ההשכרה קל אוטו הודיעה לרשות שלא תמשיך לפעול בנתב"ג עקב רווחיות נמוכה, שלא מצדיקה את המשך הפעילות.

קראו עוד בכלכליסט

קל אוטו, שנרכשה על כל חובותיה בסכום של 1.45 מיליון שקל ע"י קבוצת קרסו, נמצאת בעיצומו של תהליך שבסופו תעבור לידי היבואנית של רנו וניסאן. במסגרת התייעלות לקראת המעבר, נקבע כי החברה תצא מהנתב"ג.

מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ, צילום: עמית שעל מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ | צילום: עמית שעל מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ, צילום: עמית שעל

במסגרת מכירת החברה, עשו הבנקים פועלים ולאומי תספורת של 120 מיליון שקל לחוב של קל אוטו, שעמד על מיליארד שקל לפני העסקה, זאת כדי לאפשר את המכירה.

על אף הטענות לרווחיות נמוכה, המכרז נחשב לנחשק במיוחד בקרב חברות ההשכרה מסיבה ברורה: רוכשי חבילות תיירות שכוללות השכרת רכב יעדיפו לקחת את הרכב מנתב"ג.

המכרז לא רק נחשק, אלא הוא גם היקר ביותר בישראל. שש חברות ההשכרה שפועלות בשדה (באדג'ט, אוויס, סיקסט, אלדן, אלבר וקל אוטו) משלמות לרשות שדות התעופה מיליוני שקלים בשנה.

במכרז האחרון שהתקיים ב־2017 (ותוקפו הוארך עד אפריל 2021) שילמה הרץ מעל ארבעה מיליון שקל תמורת הזכות למקם את מתקני המסירה שלה סמוך ככל האפשר לפתח יציאת הנוסעים בטרמינל 3.

ברשות שדות התעופה אישרו את הדברים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות