אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגישה של גבי דישי וערן סער - בדרך למאבק על אי.די.בי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הפגישה של גבי דישי וערן סער - בדרך למאבק על אי.די.בי

ביום רביעי נפגש מנהל קרן אלפא עם ערן סער מנכ"ל אי.די.בי בעקבות הצניחה במניית כלל ביטוח, והציג בפניו שורה של דרישות למימוש נכסים. אלפא תציג את עמדתה גם בכינוס מחזיקי האג"ח בקרוב. אי.די.בי: לא קיבלנו דרישה למכור מניות דסק"ש.

19.01.2020, 11:16 | גולן חזני

ביום רביעי האחרון הגיע גבי דישי, העומד בראש קרן הגידור אלפא, למגדל טוהה למשרדי אי.די.בי, המתינו לו מנכ״ל אי.די.בי ערן סער והיועץ המשפטי של הקבוצה, אהרון קאופמן. 

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה לפגישה היתה הירידה המתמשכת בשבועות האחרונה בשוויה של מניית כלל ביטוח בבורסה בתל אביב. אידיבי מחזיקה ב-8.5% מכלל-ביטוח והצניחה בשוויה של החברה הגדילה משמעותית את השווי הנכסי השלילי של אידיבי פיתוח למעל חצי מיליארד שקל.

המשמעות של מצב כזה היא הערת עסק חי בדוחות הכספיים ותחילת כדור שלג שעשוי להעביר את החברה לידיהם של מחזיקי האג"ח. אלפא מחזיקה בכ-10% מאג״ח ט' של אי.די.בי. דישי שנוקט בקו מוסדי אקטיביסטי דרש מסער לא להמתין עוד ולנקוט צעדים לאלתר, כולל מימוש נכסים של דסק"ש ואת השליטה בדסק"ש עצמה, במקום למכור מניות כלל ביטוח במחיר שפל.

באי.די.בי סבורים שהשווי הנכסי האמיתי של החברה גבוה בהרבה משווי השוק. החברה מקיימת דיאלוג רציף עם המחזיקים ונפגשת עמם, אבל בעל השליטה אדוארדו אלשטיין עצמו פגוע מהיחס של מחזיקי האג"ח, לאחר שהזרים 3 מיליארד שקל לחברה.

בשבועיים הקרובים צפויות להתקיים אסיפות של מחזיקי האג"ח של החברה, ובהם יציגו אלפא וקרן ברוש את עמדתן.  דובר אי.די.בי מסר בתגובה כי בניגוד לפרסום לא עלתה כל דרישה מצד אלפא או גורם אחר למכירת מניות דסק"ש.

אדוארדו אלשטיין , צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות