אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: AMD משתלטת על שוק המחשבים בחסות המחסור במעבדי אינטל צילום: gamingscan

דיווח: AMD משתלטת על שוק המחשבים בחסות המחסור במעבדי אינטל

יצרנית המעבדים והמתחרה העיקרית של אינטל בתחום צפויה להמשיך ולהגדיל את נתח השוק שלה גם השנה. על פי הערכות היא עשויה להגיע לכחמישית מהיקף המכירות של מעבדי הלפטופים ברבעון הראשון 2020

19.01.2020, 12:19 | שירות כלכליסט
AMD צפויה לשלוט בחמישית משוק מעבדי הניידים עד סוף הרבעון הראשון של 2020. אחת הסיבות המרכזיות לכך שיצרניות ניידים עוברות למעבדים של AMD היא המחסור המתמשך במעבדים של אינטל,שעתידים ככל הנראה להימשך גם לאורך 2020.

קראו עוד בכלכליסט

יצרני הלפטופים מצפים כי המחסור במעבדים של אינטל יגיע לשיאו ברבעון השני של 2020. על פי הדיווח של דיגיטיימס הטייוואני, ישנה עלייה חדה בהזמנות של שבבי AMD כבר כיום.

על פי הערכות, AMD יכולה להגיע לנתח שוק של 20% בשוק המחשבים הניידים ברבעון הראשון. מדובר על קפיצה גדולה בהיקף המכירות, ברבעון השלישי של 2019 נתח השוק של מעבדי AMD היה 14.7%, מה שמייצג צמיחה שנתית של 3.8%. ברבעון השני של 2019 היה נתח השוק של 14.1% (5.3% משנה שעברה), וברבעון הראשון של 2019 נתח השוק שלה היה 13.1%.

AMD רייזן, צילום: שאטרסטוק AMD רייזן | צילום: שאטרסטוק AMD רייזן, צילום: שאטרסטוק

רוב הספקים מעריכים כי המחסור במעבדים של אינטל יסתיים עד המחצית השנייה של 2020, עם זאת מרטין וואנג, נשיא קומפל אלקטרוניקס, יצרנית מחשבים גדולה, מאמין כי המחסור מצד אינטל ימשך במהלך כל השנה.

AMD גם צפויה להגדיל את נתח השוק שלה בתחום המעבדים הזולים יותר. בשבוע שעבר הכריזה AMD על ה-Athlon Silver 3050U המבוסס זן ועל ה- Athlon Gold 3150U שישמשו כתחליף למעבדי אינטל בכרומבוקים ובמחשבים אישיים אחרים המריצים חלונות. המעבדים החדשים שלה יתחרו באלה של אינטל כמו סדרות ה-Celeron וה-Pentium N.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות