אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיפה בגשם: הממשלה תעביר 30 מיליון שקל לטיפול בנזקי השיטפונות בנהריה צילום: דובר צה"ל

טיפה בגשם: הממשלה תעביר 30 מיליון שקל לטיפול בנזקי השיטפונות בנהריה

ראש הממשלה נתניהו אמר במהלך ישיבת הממשלה כי מדובר ב"עזרה ראשונה" לעיר, והוסיף כי הפתרון לטווח הארוך הוא "לאשר את הקמת מאגרי המים שימנעו סופית את ההישנות של ההצפות". לפני כשבועיים העריך ראש עיריית נהריה רונן מורלי כי הנזק שנגרם לעיר נאמד ב-300 מיליון שקל

19.01.2020, 14:18 | צבי זרחיה

הממשלה החליטה היום (א') להקצות 30 מיליון שקל לשיקום העיר נהריה מנזקי השיטפונות שספגה לפני כשבועיים. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה כי "אנחנו מחוייבים לטפל בנזקים בנהריה, וקודם כל לתת עזרה ראשונה, שיקום בזק".

קראו עוד בכלכליסט

ההצפות בנהריה, קניון ארנה, צילום: דובר צה"ל ההצפות בנהריה, קניון ארנה | צילום: דובר צה"ל ההצפות בנהריה, קניון ארנה, צילום: דובר צה"ל

נתניהו הוסיף כי "הבעיה היא לא רק מתן עזרה ראשונה, אלא צריך לטפל טיפול שורש בבעיית ההצפות והדרך היחידה לעשות זאת, ונעשה זאת בהמשך, היא לאשר את הקמת מאגרי המים שימנעו סופית את ההישנות של ההצפות האלה. כלומר, התוכנית לא רק תעזור לנהריה בזמן הקצר, בזמן המיידי, אלא גם תאפשר לה להתחזק ולצמוח מבלי להתעכב בבעיות הללו פעם אחר פעם".

כזכור, ראש עיריית נהריה, רונן מורלי, העריך לפני כשבועיים שהנזק שנגרם לעיר נאמד ב-300 מיליון שקל.

יצויין שוועדת הכספים צפויה לדון מחר בנושא מתן פיצוי בגין פגעי מזג האויר, בסמכויותיהם של משרדי הממשלה וגופי ההצלה, ובתיאום ביניהם. בוועדה צפויים חברי הכנסת לדרוש לסייע לרשויות בגין הנזקים שנגרמו כתוצאה ממזג האויר הסוער. יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני ידרוש לחוקק חוק של איחוד קווי הטלפון של כוחות ההצלה למספר אחד, בדומה ל-911 בארה"ב. בעבר נפלו יוזמות חקיקה מסוג זה בכנסת בשל התנגדויות של הגופים עצמם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות