אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו ביטל ישיבה שנועדה לדון בהעלאת תקציב הישיבות צילום: אלכס קולומויסקי

נתניהו ביטל ישיבה שנועדה לדון בהעלאת תקציב הישיבות

יהדות התורה וש"ס דרשו את הפגישה בה היו אמורים להשתתף גם שר האוצר, החשב הכללי, סגן שר האוצר, שר הבריאות ויו"ר ועדת הכספים. ראשי המפלגות החרדיות דורשות להגדיל את תקציב הישיבות לשנת 2020 בכ-300 מיליון שקל

19.01.2020, 17:32 | צבי זרחיה ושחר אילן
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל במפתיע ישיבה שתכנן בצהריים בלשכתו בדרישת יהדות התורה וש"ס להעלות את תקציב הישיבות. לישיבה הוזמנו שר האוצר משה כחלון, החשב הכללי באוצר רוני חזקיהו, סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, שר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני יהדות התורה.

קראו עוד בכלכליסט

ראשי המפלגות החרדיות דורשים להגדיל את תקציב הישיבות לשנת 2020 בכ-300 מיליון שקל. לטענתם, תקציב הישיבות המופיע בספר התקציב נע סביב 960 מיליון שקל, אבל במהלך שנות התקציב הוא הועלה לכ-1.2 מיליארד שקל. הגדלת תקציב הישיבות נעשית תמיד בחודש דצמבר שהוא החודש האחרון בשנת התקציב. בחודש שעבר לא בוצעה ההגדלה הזו.

בנימין נתניהו , צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו , צילום: אלכס קולומויסקי

נוסף על כך החרדים טוענים כי תקציב הישיבות עבר אשתקד קיצוצים רוחביים והדבר גרם לחסר גבוה בתקציב הישיבות. בשל כך, הם דרשו מראש הממשלה להגדיל את תקציב הישיבות.

ואולם, מאחר שמדובר בתקופת בחירות, העלאת תקציב הישיבות היא מהלך מורכב שטעון את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, מחשש ל"שוחד בחירות". יתירה מזאת, אם יועלה תקציב הישיבות, אזי יהיה צורך להעלות בהתאם את כל תקציבי התמיכות במשרדי הממשלה.

זאת ועוד: החל מה-1 בינואר 2020 פועלת המדינה לפי תקציב חודשי המבוסס על תקציב 2019 בתוספת עליית המדד. לפי החרדים יוצא איפוא שנוצר חסר בתקציבי הישיבות. העניין הוא שמי שמאשר כעת את ההוצאות התקציביות הוא החשב הכללי באוצר חזקיהו שנוקט ביד קשוחה, בהוצאת תקציבים לנוכח הגרעון הגואה בתקציב.

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, הגיב בחשבון הטוויטר שלו לביטול הפגישה על תקציב הישיבות וצייץ "נקווה שזה לא תרגיל על מנת לעשות מחטף. ביטול הפגישה רק ממחיש כמה חשוב שישראל ביתנו תהיה חזקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות