אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חלה במחלת עור לאחר חשיפה לצבעי לשיער - וקיבל אחוזי נכות צילום: shutterstock

חלה במחלת עור לאחר חשיפה לצבעי לשיער - וקיבל אחוזי נכות

הביטוח הלאומי הכיר במחלת עור של מעצב שיער ככזו שנגרמה לו כתוצאה משימוש ארוך שנים בצבעים לשיער. למעצב השיער נקבעו 20% נכות לצמיתות

19.01.2020, 19:53 | בילי פרנקל
הביטוח הלאומי הכיר לאחרונה במחלת עור של ספר ומעצב שיער כבן 50, ככזו שנגרמה לו כתוצאה משימוש ארוך שנים בצבעים לשיער. למעצב השיער נקבעו 20% נכות לצמיתות, שמזכים אותו בתשלום חד פעמי על תקופת עבר וכן בגמלת נכות חודשית לכל חייו.

התובע עבד 28 שנים כספר. בתביעה שהוגשה בשמו למחלקת נפגעי עבודה בביטוח הלאומי, נטען כי בשל עבודתו חלה בדלקת עור, הנגרמת ממגע בחומרים, בשם קונטקט דרמטיטיס. מדובר במחלה הגורמת לתפרחות במקומות שונים בגוף, כולל בכפות הידיים, וגורמת לסבל רב לחולים בה.

קראו עוד בכלכליסט

חלה לאחר שימוש בצבעים לשיער, צילום: shutterstock חלה לאחר שימוש בצבעים לשיער | צילום: shutterstock חלה לאחר שימוש בצבעים לשיער, צילום: shutterstock

לתביעה צורפה חוות דעת רפואית של מומחה לרופאת עור, פרופ' אריה אינגבר, שהכיר בקשר בין המחלה לבין העבודה הממושכת עם צבעי השיער. בתוך כך פורט כי מזה 18 שנה שהתובע סובל מאקזמה קשה, שהחלה בפנים והמשיכה לקצה האצבעות, וכי מזה כשנתיים הוא סובל מפריחה מפושטת ומגרדת בעור הגוף.

עוד צוין כי הספר נבדק במרפאת עור בבית חולים בילינסון, שמצאה כי הוא סובל מאלרגיה לצבע לשיער, וכי כאשר הוא חדל מעבודתו, יש לו הטבה בולטת. כפי שנקבע, "אין ספק" כי לתובע, "נגרמה פריחה אלרגית בכפות ידיו, עקב רגישותו לחומרי מספרה".

באת כוחו של התובע, עו"ד ענת גינזבורג,, מציין כי מדובר במקרה ראשון מסוגו. "מדובר בתקדים חשוב ביותר, המהווה בשורה למעצבי שיער אשר חלו במחלת עור עקב חשיפה לצבעי שיער ומאפשרת להם להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי על מנת שיוכלו לקבל קצבת נכות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות