אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירה להשכיר רכשה שני פרויקטים בנהריה וכפר יונה ב-159 מיליון שקל צילום: Evolve media

דירה להשכיר רכשה שני פרויקטים בנהריה וכפר יונה ב-159 מיליון שקל

החברה הממשלתית רכשה הפרויקטים מהחברות "יצחקי השקעות" ו"סלע בינוי", בהם כ-120 דירות בשכירות מפוקחת לטווח ארוך של 20 שנה, כחלק מתוכנית "השכר ומהר"; בכפר יונה מחיר ממוצע לדירה של 4 חדרים עומד על 3,900 שקל ובנהריה המחיר ל-4 חדרים - 3,600 שקל

20.01.2020, 16:36 | דותן לוי

החברה הממשלתית "דירה להשכיר" רכשה לאחרונה שני פרויקטים יזמיים בנהריה וכפר יונה ב-159 מיליון שקל. זאת במסגרת מדיניות הממשלה להגדיל את מספר הדירות בשכירות מפוקחת לטווח ארוך.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקטים נרכשו במסגרת תוכנית "השכר ומהר", המאפשרת לחברה לרכוש פרויקטים שכבר נמצאים בבניה או באכלוס. היקף הדירות בשניהם יחד עומד על כ-120 יח"ד. כמו בפרויקט הראשון שרכשה החברה בחיפה במסגרת התוכנית, יושכרו הדירות לתקופה של 20 שנה.

הפרויקט הראשון בתוכנית כולל 109 יח"ד וממוקם בשכונת נווה שאנן בחיפה. הוא נרכש על ידי החברה לפני כשנתיים וצפוי להתאכלס בקיץ הקרוב. סך הדירות ב-3 הפרויקטים שנרכשו עד כה, עומד על 229 יח"ד.

הדמיית פרויקט"השכר ומהר" בנהריה של חברת דירה להשכיר, צילום: Evolve media הדמיית פרויקט"השכר ומהר" בנהריה של חברת דירה להשכיר | צילום: Evolve media הדמיית פרויקט"השכר ומהר" בנהריה של חברת דירה להשכיר, צילום: Evolve media

הפרויקט בכפר יונה נרכש מקבוצת "יצחקי השקעות", וממוקם בשכונה החדשה יפה נוף בצפון כפר יונה, אזור המושך אליו משפחות צעירות רבות מהסביבה. הוא כולל בניין מגורים בן 14 קומות ובו 58 יח"ד בנות ארבעה וחמישה חדרים. תמורת הפרויקט תשלם דירה להשכיר לקבוצת יצחקי כ-90 מיליון שקל והשלמת העסקה כפופה לקבלת אישור מרכז ההשקעות. ממוצע המחירים בפרויקט - לדירות של 3 חדרים עומד על 3,400 שקל, לדירות 4 חדרים - 3,900 שקל ולדירות 5 חדרים - 4,300 שקל.

הפרויקט השני שנרכש מחברת "סלע בינוי" ממוקם במרכז הוותיק של נהריה, בקרבת תחנת הרכבת והתחנה המרכזית בעיר. הוא כולל שני בניינים בני 8 ו-9 קומות ובהם 61 יח"ד בנות שלושה וארבעה חדרים וכן חזית מסחרית בשטח של כ-150 מ"ר. הפרויקט צפוי להתאכלס בעוד כשנתיים ותמורתו תשלם דירה להשכיר כ-69 מיליון שקל. ממוצע מחירים בפרויקט - לדירת 3 חדרים - 3,000 שקל ולדירת 4 חדרים - 3,600 שקל.

את שני הפרויקטים יממן בנק מזרחי טפחות, אשר יעמיד לשתי העסקאות מימון בהיקף כולל של כ-108 מיליון שקל (כ-67% משווי העסקה) לתקופה של עד 5 שנים. עוד ציינו בדירה להשכיר, כי שתי עסקאות הרכישה בוצעו בעקבות פנית קול קורא ליזמים, קבלנים ובעלי קרקעות שבה עודדה אותם להציע לה פרויקטים שונים. בימים אלה פרסמה החברה קול קורא חדש לרכישת פרויקטים נוספים.

מלאי דירות להשכרה ארוכת טווח

במסגרת תוכנית ״השכר ומהר״ החברה הממשלתית מבקשת לרכוש מיזם פרטי, פרויקט מגורים בשלמותו, והופכת אותו לפרויקט להשכרה ארוכת טווח. אחת ממטרותיה היא עידוד הגופים המוסדיים בישראל להיכנס לשוק השכירות המוסדית ארוכת הטווח. במסגרת התוכנית לוקחת על עצמה דירה להשכיר את השלב היזמי של הקמת הפרויקט ואכלוסו בשוכרים, אשר לאחריו תמכור החברה את הפרויקט לגופים מוסדיים או לקרנות ריט למגורים, שיחזיקו וינהלו אותו כנכס מניב לאורך שנים.

בנוסף, נועדה התוכנית ליצור מלאי דירות להשכרה ארוכת טווח, גם בקרקעות פרטיות שאינן בבעלות המדינה, זאת במקביל לגידול בקצב השיווקים של קרקעות המדינה ליזמים לטובת הקמת פרויקטים להשכרה ארוכת טווח. מדובר בפרויקט בעל יציבות וודאית לגבי תקופת ודמי השכירות.

מנכ"ל "דירה להשכיר", יאיר טל: "תוכנית 'השכר ומהר' היא צעד משמעותי נוסף בפעילות החברה ובביסוס שוק המגורים בשכירות מפוקחת ארוכת טווח בישראל. לצד שיווק קרקעות מדינה להקמת פרויקטים נוספים למגורים בשכירות ארוכת טווח.

"הפרויקטים המקודמים על ידי החברה בכל רחבי המדינה גם באזורי הביקוש וגם בפריפריה מציעים אלטרנטיבה לכל אותם זוגות צעירים הבוחרים שלא לרכוש דירה ומבקשים ליהנות מפתרון דיור המאפשר רמת חיים נאותה, מיקום בקרבה לאזורי התעסוקה והשירותים, הוצאה קבועה, יציבה, ללא הפתעות, לאורך שנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות