אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיפה: מבנה ביה"ח "עזרא" במושבה הגרמנית הוסב למלון בוטיק צילום: ראובן כהן

חיפה: מבנה ביה"ח "עזרא" במושבה הגרמנית הוסב למלון בוטיק

במלון "וילה גן" השוכן בקרבת הגנים הבהאיים נבנו 16 חדרים במחירים שנעים בין 390 ל-690 שקל לזוג ללילה. היזם הוא שלום שטרית

20.01.2020, 16:47 | נווית זומר

מבנה בית החולים לשעבר "עזרא", שהיה אחד מבתי החולים הראשונים בחיפה, הוסב למלון בוטיק בשם "וילה גן". במבנה בן ה-100 השוכן בשדרות הציונות בעיר בסמוך לגנים הבהאיים, שכן בעבר בית החולים שהוקם ע"י חברת עזרא של יהודי גרמניה, ועבר בהמשך לבעלות הבהאים. המלון שעבר שיפוץ פרוש על שני בניינים, ובמרכזם חצר וגינה שאליה ניתן לצאת מחלק מהחדרים. במלון 16 חדרים במחיר שנע בין 390 שקל לזוג באמצע שבוע ועד 690 שקל לזוג בסוף שבוע לסוויטה.

קראו עוד בכלכליסט

היזם של הפרויקט הוא שלום שטרית, בעליו של מלון הבוטיק "וילה כרמל", הנמצא בכרמל בחיפה, ומלון הבריאות והספא "קדם" (61 חדרים), הנמצא במורדות הדרומיים של יערות הכרמל, שהושק השנה. בנוסף, הוא בונה את מלון "המושבה" במושבה הגרמנית בחיפה (165 חדרים) שצפוי להיות מוכן עוד השנה. לדברי שטרית: "יתרונו הבולט של מלון 'וילה גן', הוא קרבתו לאטרקציה מרכזית בחיפה ולמקום הקדוש לדת הבהאית, ממש בפתח הגנים הבהאיים, ובכוונתנו ליצור עניין סביב המלונות, כך שאנשים שיבואו להתארח אצלנו יחפשו את התוכן מעבר ללינה. מלונות בצפון מהווים אתגר משמעותי, והם לא מלון בת"א, ירושלים או באזורי התיירות הקלאסיים".

 , צילום: ראובן כהן צילום: ראובן כהן  , צילום: ראובן כהן

 , צילום: ראובן כהן צילום: ראובן כהן  , צילום: ראובן כהן

הסבת מבנים היסטוריים למלונות בוטיק הוא טרנד עולמי, שעונה לצרכי קהל שמאס במלונות הגדולים בעלי העיצוב ה"גנרי" ומחפש מלונות עם תוכן ועיצוב ייחודי. לדוגמא, השבוע נודע שרשת פתאל רכשה את הבניין ההיסטורי פלטין בפינת הרחובות אחד העם ונחלת בניימין ובהשקעה של 150 מיליון שקל תהפוך אותו למלון בוטיק יוקרתי, זאת לאחר שלאחרונה השיקה מלון בוטיק נוסף בבית בכר ברחוב לילינבלום, מבנה לשימור שנבנה בשנת 1922. כמו כן, האחים נקש הסבו את בניין המשטרה ביפו למלון בוטיק "סטאי".

מרבית המבנים ההיסטוריים שהיו בעבר בתי מגורים של עשירי העיר או מלונות, שימשו בעשורים האחרונים כבנייני משרדים. היזמים נהנים כעת ממענק של משרד התיירות בגובה 6% הניתן למיזמים המסבים משרדים למלונות, וזאת על רקע עקב המחסור בחדרי מלון לנוכח העלייה בתיירות לישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות