אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכי צפונית שיש: אושרה להפקדה שכונה חדשה במג'דל שמס צילום: wikipedia

הכי צפונית שיש: אושרה להפקדה שכונה חדשה במג'דל שמס

השכונה שתוכננה על ידי משרד השיכון תשתרע על 391 דונם בהם 800 יחידות דיור, שטחי מסחר, תעסוקה ותיירות

21.01.2020, 13:04 | דותן לוי

הוועדה המחוזית צפון אישרה אתמול (ב') להפקדה תוכנית לשכונה חדשה במג'דל שמס, שתקרא ניו מג'דל. מדובר בתוכנית של משרד הבינוי והשיכון אשר תאפשר לתושבי הכפר תוספת משמעותית של יח"ד המותאמות לאוכלוסייה הדרוזית תוך התחשבות ושימוש בטופוגרפיה של האזור. עלות התכנון עומדת על כ-3 מיליון שקל.

באזור מג'דל שמס יש מחסור בקרקע זמינה והמבנה הטופוגרפי ההררי מקשה גם הוא על התכנון, ולכן לאחר שנבחן השטח סביב הכפר נבחרה שלוחת הר מתונה יחסית שתאפשר תנועת הולכי רגל, תחבורה ציבורית ומכוניות. השכונה תוקם במג'דל שמס בצד המערבי לכביש 989 ו-9898. הרחוב הראשי יחבר את השכונה מצפון לדרום ועם כבישים אזוריים ליישובים מג'דל שמס, מסעדה, נווה אט"יב ונמרוד. השכונה החדשה תכלול כ-800 יחידות דיור, שטחי מסחר נרחבים, מוסדות חינוך, תעסוקה ותיירות. במרכז השדרה הראשית יהיה מעבר מוסדר של מי המעיין הנובע במעלה החורשה, בסוף השדרה הראשית יוקם מלון חדש ומוסדות תרבות כלל יישוביים. כמו כן, השכונה תחולק לארבעה אזורים בהם נגישות נוחה לגני ילדים ושטחים ציבוריים פתוחים.

מג מג'דל שאמס | צילום: wikipedia מג

עוד עולה מהתוכנית כי אופי הבינוי יתחשב בנוף ומוקמו בה מתחמי אירוח כדי לאפשר ניצול מיטבי ליתרון של המיקום בדרך לפסגת החרמון. התוכנית קודמה בשיתוף מטה הדיור ובמקביל להכנת תוכנית מתאר מקומית למג'דל שמס בשיתוף עם הרשות המקומית ולשכת התכנון במחוז צפון. את התוכנית הוביל אדריכל מחוז חיפה הוד אבו ליל בליוויה של האדריכלית הראשית, ורד סלומון ממן.

בני דרייפוס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אמר כי שיתוף הפעולה בתכנון יניב פתרונות דיור עבור האוכלוסייה הדרוזית. "תכנונה של שכונה חדשה במג'דל שמס מהווה צעד נוסף בפעילות המשרד לטובת פתרונות דיור לכלל המגזרים. השכונה תוכננה למרות המגבלות הטופוגרפיות בשטח תוך שמירה על ייחודיות האיזור".

האדריכלית הראשית במשרד הבינוי והשיכון, ורד סלומון ממן: "התכנון נעשה תוך התייחסות מיוחדת לצרכי הישוב הדרוזי בגולן ומתוך מתן מענה למצוקת הדיור. הושם דגש על יצירת שדרה עירונית חדשה משולבת בחווית בילוי ואירוח המיוחדים לתושבי המקום, בסגנון שהתפתח בשנים האחרונות בישוב הקיים. בצורה זו נוצר מרחב חדש שיאפשר גם פעילות משתנה לפי עונות השנה ופסטיבלים שונים יוכלו להשתלב בבינוי החדש ובתוך שטחי הציבור שנוספו".

זאב בילסקי, ראש מטה הדיור הלאומי: "הפקדת התוכנית להקמת שכונת ניו מג'דל היא בשורה אמיתית עבור רמת הגולן בכלל ולעדה הדרוזית בפרט. מטה הדיור נדרש למצוא פתרונות דיור עבור כלל האוכלוסייה וחובתנו לדאוג גם להמשך תנופה של רמת הגולן ושל העדה הדרוזית. התכנית תתן מענה לדיור בר השגה עבור זוגות צעירים וכמובן תתרום לפיתוח מלונאות ותיירות באזור כולו. תודתי למשרד הבינוי והשיכון ולוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בראשותו של אורי אילן על רתימת כלל הגורמים וראשי המועצות לקידום התכנית ולפיתוח האזור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות