אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פימי מעמיקה השקעתה בקמהדע - רוכשת 8% נוספים תמורת 25 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

פימי מעמיקה השקעתה בקמהדע - רוכשת 8% נוספים תמורת 25 מיליון דולר

ההשקעה תעמיד את הנתח של הקרן על 21%; לילך אשר טופילסקי, השותפה בפימי: "ההשקעה שלנו בקמהדע מעידה על האמון שלנו בסיכויי הצמיחה לטווח ארוך של החברה, ומעמדה בשוק".

21.01.2020, 16:25 | צלי גרינברג

חברת התרופות קמהדע, הנסחרת בבורסות תל אביב ובנאסד"ק, הודיעה היום (ג') כי חתמה על הסכם עם קרן ההשקעות הפרטית פימי, במסגרתו פימי תעמיק השקעתה בחברה ותרכוש 8% ממניותיה במסגרת הנפקה פרטית תמורת 25 מיליון דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

בחודש נובמבר האחרון רכשה הקרן  13% ממניות קמהדע כך שהעסקה הנוכחית מעמידה את הנתח שלה על 21%; במסגרת ההסכם תנפק קמהדע עבור פימי  4.16 מיליון מניות רגילות במחיר של 6 דולר למניה, הנחה של כ-8% על מחיר הסגירה של מניית החברה בנאסד"ק ב-17 בינואר השנה, זמן סגירת העיסקה.

לילך אשר טופילסקי, שותפה בכירה בקרן פימי, מסרה במסגרת ההודעה, כי "ההשקעה שלנו בקמהדע מעידה על האמון שלנו בסיכויי הצמיחה לטווח הארוך של החברה, מעמדה בשוק, אסטרטגיית החברה וצוות הניהול המקצועי שלה. אנו מאמינים כי יש לחברה הזדמנות להשיא ערך באמצעות המוצרים הקיימים שלה, ועל ידי אסטרטגיית פיתוח עסקי ממוקדת שעשויה לספק הזדמנויות צמיחה חדשות".

בקמהדע מציינים כי התמורה מההנפקה תשמש למימון תוכניות צמיחה ויישום הזדמנויות עסקיות אסטרטגיות. עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע, אמר  כי "אנו מאמינים כי פימי תתרום להמשך יישום אסטרטגיית הפיתוח העסקי שלנו, המתמקדת בזיהוי הזדמנויות למוצרים חדשים למפעל הייצור שלנו לאיתור מוצרים משלימים לרישוי ורכישה. אנו מחויבים ליצור ערך משמעותי ארוך טווח לבעלי המניות שלנו ובטוחים שמימון אסטרטגי זה מהווה מהלך משמעותי לקראת השגת מטרה זו" .

עמיר לונדון מנכ"ל קמהדע
עמיר לונדון מנכ"ל קמהדע צילום: נטי לוי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות