אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חסינות נתניהו: ועדת הכנסת תקיים 6 דיונים בנושא, האחרון - בתחילת פברואר צילום: אי פי איי

בחירות 2020

חסינות נתניהו: ועדת הכנסת תקיים 6 דיונים בנושא, האחרון - בתחילת פברואר

במידה ומליאת הכנסת תאשר את הקמת הוועדה, הדיונים בעניין חסינות נתניהו צפויים להסתיים תוך כשלושה שבועות מהיום; ראש הממשלה מתכוון לעכב את הדיונים. ההצבעה בנוגע לחסינותו של ח"כ חיים כץ צפויה להיערך ב-4 בפברואר

21.01.2020, 17:58 | צבי זרחיה

דיוני ועדת הכנסת בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחלו ביום חמישי הבא (ה-30 בינואר) וצפויים להסתיים שבוע לאחר מכן, ב-6 בפברואר; כך לפי סדר היום הצפוי של ועדת הכנסת, אותו פירסמה היום (ג') אחר הצהריים הוועדה המסדרת. כל זאת, אם מליאת הכנסת תקים ביום שלישי הקרוב את ועדת הכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה נתניהו. נקבעו שישה דיונים, צילום: רויטרס ראש הממשלה נתניהו. נקבעו שישה דיונים | צילום: רויטרס ראש הממשלה נתניהו. נקבעו שישה דיונים, צילום: רויטרס

לוועדת הכנסת מתכננות שש ישיבות בנושא חסינות נתניהו, ועוד שתי ישיבות בנושא חסינותו של ח"כ חיים כץ. ההצבעה בנוגע לחסינותו של כץ צפויה להיערך ב-4 בפברואר.

עם זאת, ראש הממשלה ועורכי דינו מתכוונים לעכב את הדיונים, במטרה לדחות את ההכרעה עד לאחר הבחירות. הסיבה: בהרכבה הנוכחי של הכנסת לא צפוי רוב בעד מתן חסינות לנתניהו. נתניהו אף צפוי לעתור לבג"ץ כנגד הקמת הוועדה. במידה ועתירתו תידחה, ינסה ראש הממשלה לעתור נגד ועדת הכנסת ויידרוש להביא עדים לוועדה על מנת לעכב את הדיונים וההצבעות.

היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון קבע שאין לדון ולהצביע בנושא החסינות בסמוך לבחירות, ולפיכך נקבע לוח זמנים צפוף לוועדת הכנסת, אותו ינסה לעכב נתניהו. בליכוד אף נשקלת הצעה לפיה כל חברי הכנסת מגוש הימין יחרימו אץ הדיון ביום שלישי הקרוב במליאה.

הליך החסינות הוא הליך משפטי, ומשום כך חברי הכנסת בוועדה יחוייבו להיות בדיונים ולא יוכלו להתחלף. בעבר הסתיימו דיוני חסינות בתוך מספר ישיבות, כך שהוועדה יכולה עקרונית לסיים את הדיון בהליך ב-6 ישיבות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות