אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: לוקסאוטיקה הפרה הסכם בלעדיות ותשלם לאופטיקה הלפרין 3.8 מיליון שקל צילום: גיל לרנר

ביהמ"ש: לוקסאוטיקה הפרה הסכם בלעדיות ותשלם לאופטיקה הלפרין 3.8 מיליון שקל

העליון דחה את טענותיה של ענקית המשקפיים מאיטליה לפיהן אופטיקה הלפרין לא עמדה ביעדי ההסכם על המותג רייבאן וקבע כי הפרה הבלעדיות על המותג; עם זאת הקטין את סכום הפיצויים שנפסק על ידי בית המשפט המחוזי ועמד על 7 מיליון שקל

22.01.2020, 10:54 | אורנה יפת

אחרי שנים רבות של התכתשות בין כתלי בתי המשפט וערעורים על פסיקות משני הצדדים, פסק אתמול (ג') ביהמ"ש העליון כי ענקית המשקפיים האיטלקית, חברת לוקסאוטיקה, הפרה את הסכם הבלעדיות שלה על המותג רייבאן מול אופטיקה הלפרין.

קראו עוד בכלכליסט

לוקסאוטיקה היא חברה בינלאומית הנחשבת לחברת המשקפיים הגדולה בעולם. ב-2011 הגישה אופטיקה הלפרין באמצעות עו"ד יגאל כהן ובן ציון צדוק לבית המשפט המחוזי תביעה בה טענה כי היתה חתומה עם לוקסאוטיקה על הסכם לשיווק משקפי האופטיקה של המותג הפופולרי רייבאן וכי לאחר שמונה חודשים ביטלה לוקסאוטיקה את הבלעדיות. בדיון בבית המשפט המחוזי נקבע כי תפצה את אופטיקה הלפרין ב-7 מיליון שקל.

ריי באן. הסכם הבלעדיות שהופר היה על המותג, צילום: בלומברג ריי באן. הסכם הבלעדיות שהופר היה על המותג | צילום: בלומברג ריי באן. הסכם הבלעדיות שהופר היה על המותג, צילום: בלומברג

בית המשפט העליון דחה כאמור את טענתה של לוקסאוטיקה, לפיה לא נגרם להלפרין כל נזק מהפסקת הבלעדיות על מותג המשקפיים. עם זאת, הוא קבע כי היא תפצה את הרשת ב-3.8 מיליון שקל, ולא ב-7 מיליון שקל כפי שפסק המחוזי. בכך קיבל בית המשפט באופן חלקי בלבד את טענות הערעור של לוקסאוטיקה, לפיה הלפרין לא עמדה ביעדי המכירות שהוצבו לה.

אופטיקה הלפרין, צילום: גיל לרנר אופטיקה הלפרין | צילום: גיל לרנר אופטיקה הלפרין, צילום: גיל לרנר

ביהמ"ש העליון קבע כי "לוקסאוטיקה התיימרה לבטל שלא כדין את הסכם הבלעדיות אותה העניקה להלפרין, היא נחשבת למפרה ולכן יש לפצות את אופטיקה הלפרין על הנזקים שנגרמו לה".

אובדן הרווח חושב לפי סכום של 580 שקל לזוג משקפיים כפול 6,561 מסגרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות