אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסייבר ויקריוס גייסה 5 מיליון דולר צילום: Vicarius

חברת הסייבר ויקריוס גייסה 5 מיליון דולר

מדובר על גיוס סיד שבוצע בהובלת קרן Jerusalem Venture Partners (JVP), ובהשתתפות הקרנות Innogy Innovation Hub ו-Goldbell Investments. החברה מפתחת פלטפורמה לאבטחת יישונים בזמן אמת

22.01.2020, 12:00 | מאיר אורבך
חברת הסייבר Vicarius, גייסה 5 מיליון דולר בגיוס סיד בהובלת קרן Jerusalem Venture Partners (JVP), בהשתתפות הקרנות Innogy Innovation Hub ו-Goldbell Investments. החברה זכתה בתחרות חברות הסטארט אפ של כלכליסט וקרן JVP בניו יורק לפני שנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

Vicarius, שהוקמה ב-2016 על-ידי מיכאל אסרף, רועי כהן ויוסי זאבי, פיתחה פלטפורמה כוללת לאבטחת יישומים לצמצום מתקפות מבוססות תוכנה בזמן אמת. הטכנולוגיה של Vicarius חוקרת התקפות סייבר באופן תדיר, ובאמצעות שימוש בלמידת מכונה ובחקר קבצים בינאריים (Binary Analysis) מצליחה לאתר בהן חולשות עוד לפני שהן מתגלות ככאלה והופכות לכלי התקפי.

ויקריוס, צילום: אוראל כהן ויקריוס | צילום: אוראל כהן ויקריוס, צילום: אוראל כהן

המחלקה לביטחון פנים בארה"ב מעריכה כי 90% מאירועי האבטחה המדווחים נגרמים על ידי ניצול של ליקויים בקוד או בתהליך הפיתוח של התוכנה. בשנת 2019 בלבד התגלו מעל 17,000 מתקפות מבוססות תוכנה שהסתכמו בעלייה של כמעט 300% לעומת העשור הקודם. 

מיכאל אסרף, CEO ומייסד שותף של Vicarius, ציין: "Vicarius מאתרת סיכונים בהתבסס על תרחישי התקפה חיים. האלגוריתם שלנו לומד תקיפות חדשות כל הזמן כדי לאתר ולאפיין טכניקות זדוניות בצורה עצמאית. המנוע שפיתחנו ממפה חולשות אבטחה בתוכנות מכל סוג ומציע דרכי פתרון פשוטות. שמנו לעצמנו למטרה לשנות את שוק המוצרים הקיים בתחום זה, אשר ממפה חולשות ידועות (CVE) בצורה ריאקטיבית. במציאות שבה כל חודש מתגלות למעלה מ-1,000 פגיעויות חדשות, תהליך זה הופך ללא יעיל".

הכסף שגייסה החברה יאפשר לה להיכנס לשווקים חדשים במספר גדול יותר של סקטורים. כמו כן, נוסף על המשרד שלה בירושלים החברה תפתח משרדים בתל אביב ובניו יורק . הצוות של Vicarius יפעל במרכז הסייבר הבינלאומי שהקימה JVP לאחרונה בסוהו, מנהטן, בשת"פ עם עיריית ניו יורק.

לדברי גדי פורת, שותף ב-Jerusalem Venture Partners, שהצטרף לדירקטוריון של Vicarius בסיבוב גיוס זה. "הפלטפורמה של Vicarius, המבוססת על למידת מכונה, יוצרת מגן מפני חולשות תוכנה שטרם נתגלו באמצעות פתרון רב-שלבי המגלה פרצות אבטחה, מתעדף איומים ומגן על מערכות. הגישה החדשה מגינה על כל תוכנה מבלי לערב את היצרן או את צוותי המחשוב. אחרי עשור של פריצות דרך מועטות בתחום זה, Vicarius מציעה פתרון חלוצי לזיהוי וכן ניהול וחיזוי חולשות תוכנה בדרך מהירה, יעילה וחסכונית. אנחנו שמחים להיות חלק מההשקעה בפתרון זה."

מיקי שטיינר שמנהל את פעילותה של Innogy Innovation Hub בישראל, אמר כי "התרשמנו מחברי הצוות ומרמת התחכום של הטכנולוגיה שמציעה החברה. לטכנולוגיה המדוברת יש פוטנציאל להגן על שלמות הנתונים במספר רב של תעשיות והיא בעלת חשיבות אסטרטגית גוברת בייחוד למגזר האנרגיה. ככל שפעולתן של מערכות נעשית תלויה יותר ויותר בתוכנה, ופרדיגמות אנרגיה מורכבות ומבוזרות המחוברות באמצעות האינטרנט של הדברים, מערכות אבטחה כגון אלו של Vicarius, המסוגלות להתרחב בתשתיות מגוונות ורשתות מתרחבות יוצרות את הדור הבא של אבטחת סייבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות