אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כוכב מונטי פייתון טרי ג'ונס הלך לעולמו בגיל 77 צילום: איי פי

כוכב מונטי פייתון טרי ג'ונס הלך לעולמו בגיל 77

השחקן והבמאי הוותיק ביים גם את הסרטים "בריאן כוכב עליון" ו"מונטי פייתון ומשמעות החיים". בשנים האחרונות התמודד עם מחלת הדמנציה

22.01.2020, 15:53 | שירות כלכליסט

כוכב מונטי פייתון טרי ג'ונס הלך לעולמו בגיל 77. המשפחה פרסמה הודעה בזו הלשון: "אנו עצובים עמוקות להודיע על מותו של בעלי ואבינו האהוב, טרי ג'ונ"ס. הוא התמודד בשנים האחרונות עם מחלת הדמנציה. 

טרי ג טרי ג'ונס המנוח | צילום: איי פי טרי ג

הקומיקאי הוולשי שיחק בתוכניות טלוויזיה וסרטים של ה-BBC, אך יותר מכל הוא זכור כחלק מחבורת הקומיקאים פורצת הדרך. מונטי פייתון מנתה שישה חברים מאנגליה, רובם הכירו באוניברסיטה בחוגים שונים. סדרת המערכונים שלהם "הקרקס המעופף של מונטי פייתון" עלתה לאוויר ב-1969 ושודרה במשך ארבע עונות ב-BBC. עד היום, רבים רואים בה כאחת מפסגות הקומדיה בתרבות הפופולרית. למעט ג'ונס, החבורה מנתה את ג'ון קליז, אריק איידל, מייקל פאלין, טרי גיליאן וגרהם צ'פמן, שהלך לעולמו ב-1989. בשנת 2014 החבורה התאחדה למופע מיוחד שנקרא "אחד כבר מת, עוד חמישה למנאייק" וזכה לסיקור תקשורתי נרחב.

בהודעת המשפחה נאמר עוד: "עבודתו עם מונטי פייתון, ספריו, שיריו, תוכניות הטלוויזיה וסרטי הקולנוע שלו יחיו לנצח, כמורשת הולמת לאיש אשכולות אמיתי. אנו, אשתו אנה, ילדיו ביל, סאלי, סירי, ומשפחתו המורחבת, רוצים להודות לאנשי הרפואה המסורים של טרי עבור הטיפול בו בשנים האחרונות, שהיה לא רק נסבל, ולעתים אף משובב נפש. אנו מקווים שהמחלה הזאת תודבר יום אחד לגמרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות