אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר ביינות ביתן: הרשת דוחה תשלומים לחלק מהספקים צילום: מיקי נעם אלון

המשבר ביינות ביתן: הרשת דוחה תשלומים לחלק מהספקים

נחום ביתן שביקש עד כה לדחות בכל חודש את התשלום ביום או יומיים, מבקש כעת דחייה של 10 ימים בתשלום מחצית החוב. בשבוע החולף עזבו גורמי מפתח רבים את הרשת ונרשמה ירידה של 15% במכירות הסניפים

22.01.2020, 15:58 | נורית קדוש

המשבר ביינות ביתן מחריף. מחנק האשראי של נחום ביתן מטריד את חברות ביטוחי האשראי שפנו לספקים והודיעו כי הן בוחנות צמצום היקפי הכיסוי בתקופה הקרובה.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר צמצמה חברת ביטוח האשראי COFACE את היקף הכיסוי. במקביל, מצבו התזרימי מאלץ את ביתן לבקש מחלק מהספקים דחיית תשלומים בפרק זמן משמעותי.

משיחות עם גורמים בענף עולה כי ביתן שביקש עד כה לדחות בכל חודש את התשלום ביום או יומיים, ביקש כעת דחייה של 10 ימים בתשלום מחצית החוב לספק. מדובר בדחיה דרמטית בעיקר, שספקים יתקשו לאשר.

נחום בי, צילום: שוקה כהן נחום בי | צילום: שוקה כהן נחום בי, צילום: שוקה כהן

למרבית הספקים הגדולים יש ביטוח אשראי, המכסה כ-80% מהחוב של ביתן, אולם בימים האחרונים חששם מיכולתו לפרוע את התחייבויותיו עלה. זאת נוכח ירידה של 15% במכירות החנויות הקיימות של ביתן, אשר נחשפה בכלכליסט.

"אין תנועת לקוחות בחנויות ולכן לא צפוי להיות לביתן מקור לכיסוי ההוצאות השוטפות". מסר גורם בענף. הבקשה לדחות תשלום לספקים נרשמה לאחר שאיל וינברג, סמנ"ל הכספים ורועי וייזר, מנהל אגף השיווק התפטרו ויוסי בכר, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר שגוייס כיועץ פיננסי להשגת מימון לרשת החליט לסיים את תפקידו. הבוקר סיים את תפקידו יועץ התקשורת של ביתן זמיר דחבש ואת מקומו תמלא נטע הר לב.

עזיבתם של גורמי מפתח רבים כל כך בתקופה של שבוע, לצד צמצומי עובדים במסגרת התייעלות ועזיבת 4 מנהלי אזורים מתוך 12, כמו גם ירידה של כ-15% במכירות הסניפים שנותרו לאחר שביתן ממכר 12 חנויות, מעמיקה את המשבר המתמשך בו מצויה החברה.

מיינות ביתן נמסר: "הרשת עובדת בתיאום מלא אל מול הספקים שלה וממשיכה קדימה בתוכניות העבודה של 2020".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות