אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלטורה רוכשת את Newrow הישראלית צילום: אוראל כהן

קלטורה רוכשת את Newrow הישראלית

קלטורה מפתחת מערכות וידאו מבוססות ענן ואילו החברה הנרכשת, פיתחה פלטפורמה לשיתוף תכני וידאו ופגישות מקוונות. Newrow נוסדה בשנת 2016 ע"י יזם ההייטק והנדל"ן והפעיל החברתי רוני צארום

22.01.2020, 17:32 | מאיר אורבך
חברת קלטורה הישראלית המפתחת מערכות וידאו בענן, רוכשת את חברת Newrow הישראלית של רוני צארום. החברה הנרכשת מפתחת פלטפורמה לשיתוף תכני וידאו ופגישות מקוונות, Newrow, תמורת סכום שלא פורסם. באמצעות הרכישה קלטורה מרחיבה את פתרונותיה בשוק ניהול פגישות הוידאו והלמידה המקוונת.

קראו עוד בכלכליסט

Newrow נוסדה ב-2016 ע"י יזם ההייטק והנדל"ן והפעיל החברתי רוני צארום, ומומנה מאז ועד היום על ידו. כמו כן מכהן רוני כיו''ר החברה. Newrow מיצבה את עצמה כחברה מובילה בתחום הכיתות הוירטואליות וניהול פגישות הוידאו עם לקוחות הכוללים חברות גלובליות מובילות ומוסדות חינוך כגון תכנית TEALS של מייקרוסופט, תומסון רויטרס, קאטרפילאר, NAPA, NTT Data, ברליץ, אוניברסיטת דרום פלורידה ו-South College.

״רכישתה של Newrow פותחת שנה עבור קלטורה שמתרחבת לתחום ניהול פגישות הווידאו,״ אמר רון יקותיאל, מייסד שותף, יו''ר ומנכ"ל קלטורה. ״עד כה, חברות השתמשו במספר כלים שונים לניהול פגישות הווידאו בארגון, כגון שיחות יומיומית, שיתוף תכנים מקוון ועדכוני צוות, פגישות גלובאליות חוצות חברה והדרכות וירטואליות. החיבור בין מוצר ניהול הפגישות של Newrow לפלטפורמה של קלטורה לניהול תכני וידאו מהווה פיתרון אשר נותן מענה לכל סוגי וצרכי פגישות הווידאו". 

מיכל צור ורון יקותיאל ממייסדי קלטורה, צילום: תומי הרפז מיכל צור ורון יקותיאל ממייסדי קלטורה | צילום: תומי הרפז מיכל צור ורון יקותיאל ממייסדי קלטורה, צילום: תומי הרפז

רון הוסיף, " זאת הרכישה השנייה אשר קלטורה מבצעת בישראל, ואנו בטוחים שתהיינה עוד. ברצוני לברך בהזדמנות זו את רוני צארום על השראתו וחזונו פורץ הדרך, את אופיר זוקובסקי על הובלתו החזקה, ואת כל שאר הצוות על הצלחתם המרשימה עד היום. אנו מתרגשים מאוד לקראת המשך המסע המשותף יחד, ובטוחים שבשילוב ידיים נגיע להוביל את שוק פגישות הוידאו - ואת כלל השוק הרחב של פתרונות וידאו לארגונים".

"Newrow הוקמה בהמשך לפרוייקט שעשיתי עם בני שמטרתו היתה לחבר יותר בין אנשים, בכך שמאפשרים להם לצפות בווידאו יחדיו. בהמשך הורחב הפרוייקט לפלטפורמה של כיתה וירטואלית המאפשרת ליצור, כשם החברה באנגלית, "שורה חדשה" וירטואלית בכיתה הפיזית, ומאפשרת לימוד משותף מרחוק", אמר רוני צארום, מייסד ויו''ר Newrow. "מזה שנים שאני מכיר ומוקיר את הצוות והעשייה בקלטורה ואני מלא התלהבות ואמונה בפוטנציאל המטורף הטמון בחיבור בין הטכנולוגיות של שתי החברות".

אופיר זוקובסקי, מנכ"ל Newrow, אמר: "ביחד, אנחנו מצפים להציע חווית וידאו מובילה לארגונים ברחבי העולם, חוויה שתתבסס על הדגשת יסודות השיתוף והמעורבות בתחום הפגישות המקוונות כפי שמעולם לא נעשה בעבר. קלטורה הגיעה להיות מובילה עולמית בתחום הוידאו, ואנו מתרגשים מאוד מהחיבור אליה ולצוותה החזק״. כלי ניהול הפגישה החדשים של קלטורה מציעים חדר פגישות וירטואלי, אשר תומך בסגנונות פגישה שונים בדגש על העלאת רמת המעורבות והשיתוף של הנוכחים בפגישה. 

רוני צארום, יזם הייטק ונדל רוני צארום, יזם הייטק ונדל''ן ופעיל חברתי | צילום: אוראל כהן רוני צארום, יזם הייטק ונדל

הפיתרון מתבסס על טכנולוגיות WebRTC וכולל דגש על אינטראקטיביות ויכולות ניהול. לדוגמה, הצוותים יכולים לחשוב ביחד ולכתוב על לוח דיגיטלי משותף, להתחלק לקבוצות דיון קטנות בחדרים אחרים, לצפות בתכני וידאו בעזרת נגן ייעודי, לציין הערות משותפות לסיכום הפגישה ולענות על שאלונים כדי להעריך את רמת ההבנה ולהגדיל את מעורבותם של המשתתפים. מארחי הפגישה יכולים לנהל את חווית הפגישה בעזרת יכולות כגון ניהול תכנים במגוון רחב של סוגי קבצים, יצירת פלייליסטים, מעקב אחר נוכחות וריכוז, הקלטה בענן ואסוף תובנות על כל שיעור. בנוסף, ניתן להעשיר, לערוך ולנתח הקלטות של שיעורים בשידור חי, ולשתפן כתוכן מוקלט לשימוש ברחבי הארגון.

ד״ר מיכל צור, מייסדת שותפה ונשיאת קלטורה, אמרה: ״לפני חמש שנים קיבלנו על עצמנו את המשימה לענות על הצורך של ארגונים לספק שידורי וידאו גדולים ובינוניים, ובכך הפכנו את עולם פגישות הווידאו לחוויה משתפת ואינטראקטיבית הרבה יותר. בנוסף, סיפקנו פיתרונות גם לאתגרי הרשת במהלך פגישת חיות מרובות משתתפים בעזרת ה-eCDN וטכנולוגית הP2P. בעזרת התוספת של Newrow, נוכל לספק פתרונות לכל סוג וגודל של פגישה. אני מצפה להמשיך ולסייע לחברות להגדיל את השמוש בוידאו בעזרת המאגר הגדל של הפתרונות שברשותנו״.

״שוק הווידאו ממשיך לגדול בקצב מהיר, כאשר הווידאו מתרחב אל מקום העבודה, ובאופן כללי אל חיינו״, אמרה מליסה וובסטר, סגנית נשיא לענייני פיתוח, תוכן ומדיה דיגיטלית בחברת המחקר IDC. ״קלטורה מיצבה את עצמה באופן ייחודי כחברה שעונה על צרכי וידאו בשידור חי ובשידורים מוקלטים. עם רכישתה של Newrow, קלטורה מציגה פתרון מוביל גם בתחום הפגישות המקוונות, ועל כן מגדילה את יכולותיה לספק פתרונות לשוק העצום זה.״
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות