אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBM ומלם תים יספקו שירותי תקשוב למקימות מרכזי הלוגיסטיקה של צה"ל; יקבלו עד מיליארד שקל צילום: אוראל כהן

IBM ומלם תים יספקו שירותי תקשוב למקימות מרכזי הלוגיסטיקה של צה"ל; יקבלו עד מיליארד שקל

IBM תספק לשפיר הנדסה ואוריין, שזכו במכרז הענק של צה״ל, שירותי תקשוב ל-26 שנה באמצעות מלם תים; מלם תים דיווחה כי הכנסתה השנתית מהפרוייקט תעמוד על 40-20 מיליון שקל

22.01.2020, 19:34 | צלי גרינברג

חברת שירותי המחשב מלם תים דיווחה היום (ד') שתעניק שרותי תקשוב לפרוייקט הקמת מרכזי הלוגיסטיקה של צה"ל. מלם תים תשמש בפרויקט כקבלן משנה של IBM ישראל, שזכתה במכרז ההקמה של המשרדים מטעם החברה הייעודית שהקימו שפיר הנדסה ואוריין לוגיסטיקה.

קראו עוד בכלכליסט

מלם תים ציינה כי להערכתה היא תרשום מהפרויקט הכנסה של 20 עד 40 מיליון שקל בשנה לאורך 26 השנה בהן יימשכו הקמת ותפעול הפרויקט. ההערכה מעניקה לה צפי הכנסות של בין 520 מיליון שקל ל-1.04 מיליארד שקל. עוד ציינה החברה כי להערכתה חמש השנים הראשונות מתוך ה-26 יידרשו להקמת המרכזים.

שלמה אייזנברג, יו"ר מלם תים, צילום: עמית שעל שלמה אייזנברג, יו"ר מלם תים | צילום: עמית שעל שלמה אייזנברג, יו"ר מלם תים, צילום: עמית שעל

שפיר הנדסה ואוריין לוגיסטיקה הודיעו היום שזכו במכרז של משרד הביטחון לבניית מרכזי אספקה לוגיסטיים מתקדמים בשלושה מוקדים בבסיסי צה"ל קיימים בישראל - באזור הצפון, המרכז והדרום, בעלות של 5 מיליארד שקל, במקומם של 15 מרכזים לוגיסטים הפזורים כיום ברחבי הארץ.

שפיר, שמחזיקה ב-60% מהפרוייקט, תבנה ותתחזק אותו, ואוריין, שמחזיקה ב-40% הנותרים, תהיה זו שתתפעל אותו במרכז ובדרום, כאשר צה"ל יהיה זה שיפעיל את המרכז הלוגיסטי באזור המרכז, בגיבוי של שתי החברות.

שפיר ואוריין יממנו, יתכננו, יקימו ויתפעלו את המרכזים הלוגיסטיים החדשים בזיכיון ל-26 שנה. המרכזים החדשים יחליפו בסיסי לוגיסטיקה ברחבי הארץ ויובילו לחיסכון של עשרות מיליוני שקלים לצה"ל.

זאת בעקבות ריכוז הלוגיסטיקה בשלושה מרכזים, שישלבו טכנולוגיות מתקדמות לשליטה במלאים, בשילוב מערכות אוטומציה שונות. המעבר גם יפנה שטח של 1,800 דונם עליו בנויים כיום 15 הבסיסים שמתפקדים כמרכזי לוגיסטיקה קיימים.

מלם תים נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 1.5 מיליארד שקל. מניית החברה קפצה היום ב-6.4% לאחר הפרסום על הזכייה במכרז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות