אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקיילו האמריקאית תקים מרכז מו''פ בישראל צילום: Skylo

בלעדי לכלכליסט

סקיילו האמריקאית תקים מרכז מו''פ בישראל

החברה מפתחת שירות אינטרנט לווייני זול במיוחד. יש לה כבר פעילות עסקית בישראל והיא תגייס בשלב ראשון כ-15 עובדים. לטובת המרכז החדש; בין המשקיעות של החברה ניתן לציין את סופטבנק וקרן אינוביישן אנדבורס

22.01.2020, 19:16 | הגר רבט
חברת סקיילו (Skylo) האמריקאית מעוניינת להקים מרכז פיתוח בישראל. החברה הקטנה מקליפורניה הודיעה אתמול (ג') על גיוס של סבבי A ו-B בסך כולל של 116 מיליון דולר, כאשר חלק מההון שגויס ישמש לטובת הקמת מרכז פיתוח בישראל. סקיילו מחזיקה כבר היום בפעילות פיתוח עסקי בישראל, ומתעתדת לגייס 15 איש בשלב ראשון עבור תפעול המרכז.

קראו עוד בכלכליסט

מזה כשלוש שנים שבסקיילו עובדים על פיתוח שירות אינטרנט לווייני זול במיוחד, ועם ההודעה על הגיוס החברה חשפה גם את את המוצר שלה: מדובר במעין אנטנה בגודל של מגש קטן שמחירה הסופי לצרכן יעמוד על פחות מ-100 דולר והיא אמורה להיות פשוטה מספיק להרכבה עצמית. האנטנה תתחבר ללוויינים קיימים על מנת לספק חיבוריות לרשת ובלוטות׳.

פארת׳ טריוואדי מנכ״ל סקיילו , צילום: Skylo פארת׳ טריוואדי מנכ״ל סקיילו | צילום: Skylo פארת׳ טריוואדי מנכ״ל סקיילו , צילום: Skylo

הפתרון של החברה כולל בתוכו מסוף, רשת ומרכז נתונים. המסוף הלווייני שמספקת החברה מתחבר לרשת של סקיילו, כמו גם לחיישנים חיצוניים, משמש כנקודה חמה (Hot Spot) עבורם ומשפר משמעותית את ההתאמה בין חיישנים למכשירים. הרשת של החברה מאפשרת חיבוריות בכל מקום בעולם, גם ללא תשתית פיזית קיימת, על ידי שימוש בהעברת נתונים באופן לווייני על בסיס תחנות לוויין קיימות.

אינטרנט לווייני הוא תחום חם כבר מספר שנים וחברות רבות, כולל כמה מענקיות הטכנולוגיה, מנסות למצוא את הפתרון שיאפשר חיבור גם למקומות מבודדים, איים, רכבות ואפילו כלי שייט, כאשר אחד האתגרים העיקריים הוא המחיר של שירות כזה. מהחברה נמסר כי המוצר שלה חוסך 95% מהעלות של פתרונות דומים הקיימים היום בשוק וכי המנוי לשירות יתחיל בדולר בודד לגלישה מוגבלת.

פרת׳ טריוואדי מנכ״ל החברה מסר ל"כלכליסט": ״שני סבבי הגיוס יחד יהוו קרש קפיצה עבור החברה, כוח האדם בישראל בענפים הטכנולוגיים, בייחוד בתחומי הפיתוח והתוכנה ידוע באיכותו, ואנחנו בטוחים שההחלטה הזו תוביל להמשך התפתחות החברה והאצת תהליכי הכניסה לשוק. כשהבנו שאנחנו צריכים לחפש את הכישרונות הטובים ביותר כדי לעצב ולפתח את הטכנולוגיה של סקיילו, ישראל הייתה היעד הראשון. החלטנו להשקיע בשלב מוקדם בפעילות בישראל". 

בשני הסבבים של סקיילו לקחה חלק משמעותי קרן אינוביישן אנדבורס (Innovation Endeavors), של מנכ״ל גוגל לשעבר אריק שמידט ושותפו הישראלי דרור ברמן. בנוסף, קבוצת טלקום סופטבנק, DCM, HorizionX ו-Moore Strategic Ventures השתתפו גם הם בשני הסיבובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות