אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנינסולה גייסה כ-252 מיליון שקל בהנפקת מניות בשלב הציבורי

פנינסולה גייסה כ-252 מיליון שקל בהנפקת מניות בשלב הציבורי

חברת האשראי חוץ בנקאי השלימה את המכרז הציבורי בהנפקת המניות עם ביקושים של 450 מיליון שקל; המחיר במכרז עמד על 3.6 שקלים למניה – מחיר המשקף פרמיה של 6% על מחיר הסגירה היום; בין המשקיעים שהשתתפו בהנפקה נמנים: בעלת השליטה מיטב דש, הפניקס, פסגות, קרן ספרה וקרן אלפא

22.01.2020, 21:24 | אורי גלאור

חברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולההנמצאת בשליטת מיטב דש (51.2%) ובניהולו של מיכה אבני (14.5%) הנפיקה מניות בסך של כ-252 מיליון שקל, כאשר בהנפקה הגיעו ביקושים של 450 מיליון שקל. מיטב דש בעלת השליטה השתתפה בהנפקה בכמחצית מסך ההנפקה. ל"כלכליסט" נודע כי בין הגופים שהשתתפו בהנפקה נמנים: הפניקס, פסגות, קרן ספרה וקרן אלפא.

קראו עוד בכלכליסט

מחיר הסגירה בהנפקה עמד על 3.6 שקלים למניה, מחיר המשקף פרמיה של 5.9% על מחיר הסגירה היום וגבוה ב-11.5% ממחיר המינימום בהנפקה אשר עמד על 3.23 שקלים למניה. את ההנפקה הובילו ווליו בייס חיתום ואיפקס הנפקות. המניה של פנינסולה זינקה כ-99% בשנת 2019 ומתחילת השנה זינקה ב-13.6% נוספים.

בתשעת החודשים הראשונים הכנסות המימון של פנינסולה צמחו ב-41% כאשר הסתכמו ב-58.3 מיליון שקל, זאת אל מול 41.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהכנסות נבע מגידול בהיקף תיק האשראי ללקוחות ועלייה בשיעור ריבית הפריים.

הכנסות המימון, נטו (רווח גולמי) בתשעת החודשים לשנת 2019 הסתכמו בכ-49.6 מיליון שקל (כ-85% מסך ההכנסות), עלייה של כ-43.6% בהשוואה לכ-34.6 מיליון שקל (כ-83.8% מסך ההכנסות) בתקופה המקבילה אשתקד.

מיכה אבני, מנכ"ל פיננסולה, צילום: אוראל כהן מיכה אבני, מנכ"ל פיננסולה | צילום: אוראל כהן מיכה אבני, מנכ"ל פיננסולה, צילום: אוראל כהן

הרווח הנקי צמח בתשעת החודשים ב-54.7% כאשר הסתכם ב-24.2 מיליון שקל, זאת אל מול 15.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

תיק האשראי ללקוחות של החברה לסוף הרבעון השלישי הסתכם בכ-942 מיליון שקל לעומת כ-734 מיליון שקל לסוף שנת 2018 - עלייה של כ-28.3%. ההון העצמי של פנינסולה הסתכם נכון לסוף הרבעון השלישי ב-191 מיליון שקל, כך שההנפקה צפויה יותר מלהכפיל את הונה העצמי של החברה.

מייסד ומנכ"ל קבוצת פנינסולה, מיכה אבני: "מהלך זה הינו שלב משמעותי באסטרטגיית החברה - להיות שחקן מוביל בענף האשראי

החוץ בנקאי – והוא מגיע לאחר שנה בה ביצענו מספר מהלכים חשובים כחלק מבניית תשתית חזקה ומקצועית לטווח הארוך. תמורת ההנפקה תאפשר לנו לנצל חלון הזדמנויות משמעותי, כחלק מהמהפכה שחלה בענף האשראי החוץ בנקאי בשנים האחרונות וזאת במקביל לרפורמות שמתבצעות במערכת הבנקאית. ההנפקה הנוכחית היא צעד נוסף שממשיך את המגמה הצופה ששוק האשראי החוץ בנקאי יכפיל את עצמו עד סוף 2022".

פנינסולה אשר פועלת בתחום האשראי העסקי נוסדה בשנת 2004 על ידי עו"ד מיכה אבני, שווי השוק של החברה עומד על כ-550 מיליון שקל. הקבוצה מתמחה במתן אשראי לחברות קטנות ובינוניות בישראל וחברות הקבוצה מחזיקות ברישיונות מורחבים למתן אשראי מטעם המפקח על הביטוח ומרשות שוק ההון. בעשור האחרון קבוצת פנינסולה העמידה לרשות אלפי עסקים מגוון פתרונות אשראי בהיקפים של מיליארדי שקלים למימון צמיחה עסקית. בית ההשקעות מיטב דש ומיכה אבני הם בעלי השליטה בחברה.

את הליך ההנפקה ליווה עו"ד דניאל מרקוביץ' ממשרד יגאל ארנון ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות